Vasario mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Vasario mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Šių metų vasario 9 dieną  8.00–9.30 val. LKNUC aktų salėje 5-IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo nuotaikingoje Užgavėnių edukacinėje veikloje „Užgavėnių kaukių gamyba iš smėlio“. Iš pradžių mokiniai klausėsi pasakojimo apie Užgavėnių šventės prasmę ir tradicijas, sužinojo, ką reiškia kaukės ir persirenginėjimai į įvairius personažus, kodėl per šią šventę deginame Morę ir kuo ypatingos lašininio ir kanapinio kovos. Pasiklausę pasakojimų visi gamino spalvingas Užgavėnių kaukes netradiciniu būdu – iš spalvoto smėlio.

Tie mokiniai, kurie nedalyvavo edukacinėje veikloje „Užgavėnių kaukių gamyba iš smėlio“, su istorijos mokytoju H. L. Petrausku žiūrėjo ir aptarė istorinį filmą.

Po edukacinės veiklos ir istorinio filmo peržiūros, mokiniai netradicinį ugdymąsi tęsė už Centro ribų.

5b ir 6 klasių mokiniai, lydimi mokytojų A. Jurelės, S. Hacking, R. Nausėdienės ir vertėjo D. Padkamario, vyko į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO, kur dalyvavo Saugesnio interneto dienos renginiuose. Dalyvius pasveikinę renginio organizatoriai ir svečiai pakvietė į „Magišką pamoką-kelionę internete“, kurios metu mokiniai ne tik stebėjo užburiančius magiškus triukus, bet ir galėjo suprasti kokių pavojų kyla naudojantis internetu bei kaip tų pavojų išvengti. Vėliau mokinių komandos atsakinėjo į žaidimo „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ viktorinos klausimus. Per pertraukas mokiniai galėjo dalyvauti įvairiose veiklose informacinėje erdvėje: išmaniaisiais telefonais valdė ne mažiau išmanius, kliūtis įveikinėjančius rutulius, suko Laimės ratą ir atsakę į klausimus laimėjo prizus, tyrinėjo planšetinių kompiuterių galimybes. Po skanių pietų visi stebėjo konkursų nugalėtojų apdovanojimus ir linksmą X faktoriaus dalyvių koncertą.

7a ir 7b klasės mokiniai, kartu su mokytojomis D. Bieliauskiene, V. Jankūniene ir J. Naimavičiūte- Skuoliene, lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Šis muziejus yra parengęs edukacinę lėlių programą „Vaidinkime su lėlėmis“, kurioje dalyvavo mūsų mokiniai su mokytojomis. Iš pradžių edukatorės trumpai supažindino su lėlių teatro istorija, jų valdymo būdais, po to pasekė lietuvių liaudies pasaką „Jaučio trobelė“. Mokiniai pasiskirstė vaidmenis, gavo lėles-marionetes ir suvaidino šią pasaką. Visiems labai patiko!

8 klasės mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja I. Laužaityte, pagal projekto „Mokausi iš kino“ (www.mokausiiskino.lt) rekomendaciją, žiūrėjo filmą „Pakeliui į mokyklą“ (P. Plisson, Prancūzija). Po filmo peržiūros vyko aptarimas ir diskusija.

I, IIa, b gimnazijos klasių mokiniai, kartu su mokytojomis N. Narušyte, I. Šilaikiene bei A. Aušiūriene, lankėsi Vilniaus miesto nuotėkų valykloje. Minėtų klasių gimnazistai per chemijos, geografijos bei biologijos pamokas nagrinėjo temas apie vandens taršą, valymą ir apsaugos būdus, todėl jiems buvo ypač įdomu praktiškai pamatyti visą vandens valymo procesą, susipažinti su pradėjusiais veikti moderniais dumblo apdorojimo įrenginiais. Nuostabą kėlė tai, kad naudojant pažangiausią technologiją, dumblas, kuris anksčiau buvo vežamas į laukus, dabar jau apdirbamas taip, kad iš jo lieka sausa bekvapė medžiaga, tinkanti kompostui ir biokurui. Mokiniai domėjosi specialistų, dirbančių šioje įmonėje, skaičiumi, išsilavinimu, jų darbo patirtimi. Ekskursija mokiniams ir mokytojoms paliko didelį įspūdį.

III gimnazijos klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja I. Šilaikiene aktų salėje žiūrėjo filmus biologine tema, juos analizavo, rengė pateiktis ir jas pristatė.

IVa, b gimnazijos klasių mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytojomis M. Pošiūte-Žebeliene ir V. Šlapšinskiene, apsilankė Lituanistikos židinio kalbos muziejuje. Gidė patraukliai ir vaizdžiai pristatė mokiniams žodžių kilmės sampratą, lietuvių kalba buvo aptarta kaip viena seniausių indoeuropiečių prokalbės kalbų. Mokiniai labai noriai ir aktyviai domėjosi edukaciniais muziejaus kampeliais ir eksponatais, pasigrožėjo dailyraščio konkurso „Rašom“ laimėtojų darbais.

 

VASARIO 12 D. – NETRADICINIŲ PAMOKŲ DIENA

VASARIO 12 D. – NETRADICINIŲ PAMOKŲ DIENA

ETIKOS PAMOKA KITAIP: „HOLOKAUSTAS LIETUVOJE“ KAUNO IX FORTE

ETIKOS PAMOKA KITAIP: „HOLOKAUSTAS LIETUVOJE“ KAUNO IX FORTE

Lapkričio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

Lapkričio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

SPALIO MĖN. PAMOKOS NETRADICINĖSE APLINKOSE

SPALIO MĖN. PAMOKOS NETRADICINĖSE APLINKOSE

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai