Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Vasario mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

 Vasario 14 dieną LKNUC pamokos vyko netradicinėse aplinkose. Parengiamosios 1 ir 4  klasės mokiniams pamokos vyko LKNUC  biologijos kabinete. Parengiamosios ir 1 klasės mokiniai tęsė susipažinimą su gyvūnais ir paukščiais, apžiūrėjo jų iškamšas, išmoko pavadinimus, nupiešė juos ir atliko užduotis interaktyvioje lentoje. 4 klasės mokiniai domėjosi gyvalazdėmis, jų priežiūra ir maitinimu. Trečios klasės mokiniams netradicinės pamokos vyko savo klasėje.

                      5, 6a klasių ir I, II gimnazijos klasių mokiniams netradicinė pamoka prasidėjo Vilniaus grafikos meno centre, kur jie buvo supažindinti su įvairiomis grafikos technikomis bei vieną iš jų – lino raižinį, išbandė praktiškai – sukūrė savo autorinį grafikos kūrinį. Vėliau 5, 6a klasės mokiniai pamoką tęsė pinigų muziejuje, kur susipažino su pinigų atsiradimo istorija – nuo primityviausių jų formų – grūdų, kriauklių, kailių, gintaro iki šiuolaikinių elektroninių pinigų. Tuo metu, I, II gimnazijos klasių mokiniai pamoką tęsė šokolado namuose, kur susipažino su šokolado atsiradimo istorija – nuo kakavos pupelės iki šokoladinių skanėstų. Vėliau stebėjo šokoladinio saldainio gaminimo procesą bei turėjo galimybę patys, savo rankomis pasigaminti saldainius.

                      6b, 7, 8a ir 8b klasės mokiniai, lydimi klasių vadovų lankėsi pasirinktuose Vilniaus rajonuose pagal mokyklinį projektą “Vilnius – mūsų miestas”. 6b klasė vyko į Naują Vilnią, kur aplankė Šv. Kazimiero bažnyčią, traukinių stotį, iš kurios 1940-1941 m. į Sibirą buvo tremiami Lietuvos piliečiai. 7 klasės mokiniai vyko į Naujamiesčio rajoną, kur aplankė LR Seimą, M. Mažvydo biblioteką, genocido aukoms skirtą akmenų mūro piramidę, Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, Franko Zappos paminklą bei kitus objektus. 8a klasės mokiniai lankėsi Lazdynų mikrorajone, kur apžiūrėjo nemažai įdomių vietų ir objektų: paminklinį akmenį, skirtą liaudies medicinos žinovei Eugenijai Šimkūnaitei, Lazdynų Šv. Jono Bosko bažnyčią, parapijos namus, koplyčią ir saleziečių vienuolyną, Lazdynų  baseiną, Lazdynų simboliu tapusią skulptūrą “Rytas” bei dar dvi skulptūras: “Kanklininkė” ir “Vėtrungė”. 8b klasės mokiniai aplankė šalia esantį  Užupio rajoną: pasivaikščiojo siauromis Užupio gatvelėmis, aplankė Bernardinų kapines, Šv. Baltramiejaus bažnyčią, apžiūrėjo Užupio angelo ir Užupio undinės skulptūras, apsilankė Tibeto skverelyje.

                      III a ir b gimnazijos klasės mokiniams netradicinė pamoka vyko iliuzijų muziejuje. Erdvios patalpos, puiki atmosfera, ten esantys įvairūs “magiški” objektai mokinius glumino, linksmino, vertė aikčioti. Mokiniai stebėjosi šiais neįprastais objektais, lietė juos, bandė suprasti, ar tai ne optinė apgaulė, fotografavosi, juokėsi. Tai buvo puiki vieta, kur mokiniai galėjo pasijausti muziejaus dalimi. 

IV a ir b gimnazijos klasių mokiniai vyko į Lietuvos kino tetaro ir muzikos muziejų, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje „Būti ar Nebuti“. Moksleiviai susipažino su Šekspyro kūryba, pamatė rež. E. Nekrošiaus legendinio spektaklio „Hamletas“ dekoracijas, butaforiją ir kostiumus. Jaukioje teatrinėje aplinkoje pažiūrėjo E. Nekrošiaus ir O. Koršunovo spektaklio video įrašus ir suvaidino mizanscenas iš Viljamo Šekspyro pjesės „Hamletas“.

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas