Pradinių klasių mokinių netradicinės pamokos

Pradinių klasių mokinių netradicinės pamokos

Š. m. lapkričio 14 d.  vyko netradicinės pamokos pradinių klasių mokiniams. Į svečius atvyko tarpmokyklinio projekto ,,PAŽINK, DRAUGAUK, BIČIULIAUKIS“  partneriai – Vilniaus Atgajos spec. mokyklos mokiniai ir mokytojos. Jau ne pirmus metus besitęsianti draugystė šiemet realizuota bendroje edukacinėje veikloje ,,ATKURTAI LIETUVAI – 100“.

IMG_0380Pradžioje iš ryto atvykusius svečius prie durų pasitiko centro direktorė Girdutė Lepeškienė, spėjusi su kiekvienu vaiku pasilabinti, kiekvieną maloniai pakalbinti. Svetingai sutikti projekto dalyviai buvo palydėti į trečiame  aukšte esančią salę, kur abiejų mokyklų mokiniai pažiūrėjo Atgajos spec. mokyklos mokinių kartu su mokytoja Živile Aleksiene sukurtą nuoširdų, spalvingą filmuką ,,Trispalvė“.  Surdopedagogė Rūta Vyšniūnienė pristatė dienos projektines veiklas, susijusias su pagrindiniais Lietuvos simboliais. Pirmiausia buvo aptartas Lietuvos valstybės herbas – Vytis, išsiaiškintas žodynas (skydas, šalmas, kardas) ir visi norintieji galėjo dalyvauti fotosesijoje ,,Aš – Vytis‘’. Istorijos mokytojo Lino renginiui paskolinti  tikri atributai puikiai pasitarnavo tokio įvaizdžio sukūrimui ir, aišku, priviliojo visą būrį norinčiųjų įsiamžinti raudono audeklo fone su šalmu, skydu bei kardu rankoje.

Po to dalyviai pasiskirstė į dvi grupes ir sugužėjo į klases bendroms kūrybinėms edukacinėms veikloms. Pradinių klasių mokytojų Miglės Pivoraitės ir Rūtos Pratusevičiūtė mokiniai kartu su svečiais aptarė išmaniojoje lentoje rodomą informaciją apie Lietuvą,  Lietuvos valstybinės vėliavos spalvas, jų reikšmę, taip pat susipažino su šiai temai reikalingais lietuvių gestų kalbos žodžiais. Po to  gamino sau ir draugui vėliavėles, panaudodami  smulkaus spalvoto popieriaus simbolius: geltonas saulutes, žalius dobiliukų lapelius bei raudonas širdeles. Kitoje vėliavų pusėje spalvino užrašą ,,Lietuvai – 100“. Tie, kurie darbelius atliko greičiau, skubėjo padėti savo draugams, tokiu neragintu poelgiu patvirtindami, kad yra  draugiški, nuoširdūs ir geri vaikai.

Mokytojų Linos Skrodenytės ir  Jolitos Karvelienės mokiniai su svečiais išmaniojoje lentoje aptarė Lietuvos žemėlapį, jos kontūrus, kaimynines valstybes, didžiuosius miestus, pagrindinius geografinius objektus ir , pasiskirstę į tris mišrias komandas su grikių kruopomis, trinta spalvota kreida, kaimyninių šalių vėliavėlėmis bei miestų simboliais kūrė savo Lietuvos žemėlapius. Darbas reikalavo tikslumo ir kruopštumo, tad nieko nelaukdama visa komanda kibo į darbus. Atgajos mokinukai labai aktyviai įsijungė į veiklą, savi užsidegimu džiugindami savo mokytojas!

Trečia edukacinio renginio dalis vėl vyko salėje. Muzikinės ritmikos mokytoja Ugnė Valickaitė susirinkusiems pasakojo apie tautinius drabužius, parodė, kaip atrodo vaikiški, moteriški, vyriški tautiniai rūbai. Patikrintas ir mokinių žodynas – jie turėjo įvardinti rodomo tautinio kostiumo dalis.  Po to visi pažiūrėjo video ,,Tautinis šokis ,,Oira“ ir, mokytojos Ugnės padedami, mokėsi pagrindinių šio šokio judesių ir žingsnelių. Gana greitai viską ,,perpratę“, projekto dalyviai  suskubo ieškoti sau poros ir smagiai trepsėti  pagal šokio ritmą ratu.

Projektinė veikla ,,Atkurtai Lietuvai 100“ su socialiniais partneriais – Vilniaus Atgajos spec. mokykla  ne tik svarbus akcentas atsisveikinant su jubiliejiniais metais, bet ir gražus ilgametės draugystės užtvirtinimas tautinių simbolių pagalba.

Surdopedagogė Rūta Vyšniūnienė

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai