Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Lapkričio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

Lapkričio 12 d. 5- III gimn. klasių mokiniai rinkosi į LKNUC salę, kur prasidėjo šio mėnesio veiklų netradicinėse aplinkose diena – Atradimų diena. Čia visi žiūrėjo šiemet išleistą filmą „Leitis“, kuris nukėlė į XIII a. Tai istorija apie du žvalgus išsiųstus į žvalgomąjį žygį. Žygyje jie patiria įvairių išbandymų ir sutinka mitinių būtybių. Mokiniai noriai žiūrėjo filmą ir vėliau jį analizavo, aptarė matytas detales. Istorijos mokytojas L.H. Petrauskas mokinius informavo, kad filmo personažų apranga atkurta vadovaujantis archeologiniais radiniais ir istorinėmis žiniomis.  

Po filmo peržiūros 5 klasės mokiniai kartu su klasės mokytoja Milda Pošiūte-Žebeliene ir auklėtoja Ada Zabulionyte vyko į „MO“ muziejų, kuriame jiems buvo suorganizuotas edukacinis užsiėmimas „Kaip atrodo jausmas? Pagrindinių emocijų pažinimas pasitelkus paveikslus“. Edukacinį užsiėmimą vedusi psichologė pristatė vaikams šešis tapybos paveikslus. Aptardami juos kartu su psichologe, vaikai kalbėjo, diskutavo ir apie savo asmenines emocijas bei galimą jų raišką. Po edukacijos grupė apžiūrėjo „MO“ muziejuje eksponuojamus meno kūrinius. 

6/7 klasės mokiniai liko mokykloje ir technologijų kabinete su mokytoju V. Burkausku tyrinėjo popieriaus plastiką – modeliavo, komponavo erdvinius paveikslus.

8a ir I gimn. kl. mokiniai susirinko etikos kabinete ir dalyvavo mokytojos J.Barisevičienės „Kahoot“ programa parengtoje viktorinoje „Atraskime Lietuvą iš naujo!“. Vaikams labai patiko,  nes tai interaktyvi veikla su išmaniaisiais telefonais. Buvo daug teigiamų emocijų ir pažinimo džiaugsmo.

8b klasei ši diena buvo netikėta – jie pirmą kartą keliavo į sporto klubo Montis Magia salę, kurioje laipiojo sienomis. Mokiniai pasijuto tikrais alpinistais, nors kai kurios kliūtys nebuvo įveikiamos. Kitą dieną vaikams skaudėjo rankas ir kojas: paaiškėjo jog alpinisto duona nėra lengva. Renginyje dalyvavo 8b klasės mokiniai Meda Mangevičiūtė, Viltė Kanapinskaitė, Silvestras Baškevičius, Mikalojus Makutėnas ir 8a klasės mokinys Paulius Kertenis, o mokinius lydėjo mokytojas K. Jasnauskas.

II a gimn. klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos J.Naimavičiūtės-Skuolienės, dalyvavo eTwinning  projekte „Healthy food for perfect mood’“. Jie anglų kalba parengė savo prisistatymus bei skaidres apie tradicinius lietuviškus patiekalus.

II b ir III gimnazijos klasių mokiniai žiūrėjo mokslo populiarinimo filmus, skaitė straipsnius žurnaluose ar internete apie atradimus biologijos ir medicinos srityje bei įvairias įdomybes apie gyvūnus, augalus. Vieni kitiems mokiniai pristatė labiausiai patikusią informaciją, padiskutavo, ar šie atradimai yra svarbūs žmonijai.

Pradinių klasių mokiniai nuo pat ryto sportavo su mokytoju K. Jasnausku, vėliau piešė, karpė ir klijavo su mokytoja A. Vasiliauskiene, o gestų kalbos kabinete su mokytoja V. Ivanauskiene 2-4 kl. mokiniai žiūrėjo saugaus eismo filmuką gestų kalba. Po to jie turėjo sukarpyti stalo žaidimo lapus, kuriuose pavaizduotos įvairių figūrėlių išklotinės, lankstyti, klijuoti – konstruoti sankryžą, šviesoforus, kelio ženklus, automobilius, pastatus, eismo dalyvius, medžius, žaidimų aikštelę. Iš sukonstruotų figūrėlių vaikai modeliavo miestą, gatvės aplinką. Žaisdami mokiniai imitavo eismo dalyvių elgseną. Taip jie susipažino su saugaus elgesio gatvėje taisyklėmis, jų mokėsi, vertino kitų eismo dalyvių veiksmus ir tobulino savo pačių elgesį.

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas