Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
ISTORIJOS PAMOKA GYVAI

2018 m. paskelbti Lietuvos partizanų vado, kovotojo už Nepriklausomybę, rezistento, brigados generolo ADOLFO RAMANAUSKO – VANAGO metais. Paminėti šias metines ir sudaryti LKNUC II gimn. klasės mokiniams galimybę istorijos pamokas mokytis ne iš vadovėlių, o pamatant ir klausantis gyvo liudininko prisiminimų, istorijos mokytojas L.Petrauskas ir klasės vadovė, socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė organizavo netradicinę istorijos pamoką „Partizanų keliais“, kuri vyko š.m. gegužės 16 d. Alytaus mieste.

Pamoka prasidėjo garsioje A.Ramanausko – Vanago gimnazijoje, kur mus šiltai pasitiko gimnazijos direktorius V. Skroblas. Tai viena seniausių Alytaus m. švietimo įstaigų, kurioje A. Ramanauskas – Vanagas jaunystėje mokėsi, o vėliau ir dėstė (mokytojavo). Ekskursijos po mokyklą metu, klausantis direktoriaus pasakojimų, mokiniai susipažino su mokyklos praeitimi, įspūdinga mokyklos muziejaus kolekcija, pamatė klases ir stebėjo chemijos pamoką.  

Vėliau pamoka tęsėsi Alytaus m. Kraštotyros muziejuje, kur mokiniai geriau pažino šio krašto praeitį, prisilietė prie istorijos. Pasiūlytas įdomus ir netradicinis edukacinis užsiėmimas mokiniams leido ne tik klausytis istorijų, bet ir tapti istoriniais personažais: knygnešiu, kariškiu, policininku. Aplankytos muziejaus ekspozicijos nuo Alytaus krašto istorijos ištakų (geležies amžiaus) iki šių dienų, didesnį dėmesį skiriant ekspozicijai apie partizaninį pasipriešinimą.

Paskutinis ir pats svarbiausias šios netradicinės pamokos tikslas – apsilankymas Dainavos partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago vadavietėje, atstatytame bunkeryje, pas paskutinį gyvą likusį 93 metų partizaną, A. Ramanausko-Vanago bendražygį, politinį kalinį Juozą Jakavonį – Tigrą, jo tėvų sodyboje, Kasčiūnų kaime. Gyvas istorijos liudininko pasakojimas gniaužė kvapą: būtent čia 1945 m. ant aukšto Merkio upės skardžio, šalia tvarto buvo iškastas maždaug 3,2 x 2,6 pločio ir 1,8 m. aukščio bunkeris, kuriame buvo suplanuotas Merkinės puolimas, parengtos pasižymėjusių partizanų apdovanojimo taisyklės, spausdinamas „Laisvės varpas“, įvairūs atsišaukimai ir kreipimasis į gyventojus. Čia, garsus partizanų vadas A. Ramanauskas-Vanagas aprašė išgyventas valandas, ką žmogus jaučia atsidūręs prie mirties. Ši netradicinė pamoka „Partizanų keliais“, aplankytos vietos, nepamirštamos akimirkos ir pasakojimai iš žmogaus legendos, nepaliko abejingo nei vieno mokinio.

 

istorijos mokytojas L.Petrauskas

socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas