Vyresnių klasių mokiniai lankosi profesinio mokymo įstaigose

Vyresnių klasių mokiniai lankosi profesinio mokymo įstaigose

Visi, baigę mokyklas, galvoja, ką veikti toliau, ką studijuoti, kur mokytis. Visi žinome, kaip svarbu turėti išsilavinimą, įgyti specialybę. Visi jauni žmonės svajoja apie gerą ateitį! Deja, dauguma nežino, kuo nori būti baigę mokslus, nežino, kas jiems patiks. Norėdami daugiau sužinoti apie profesijas, pagrindinės ir vidurinės mokyklos mokiniai kovo mėn. 13, 27 dienomis vyko į Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centrą ir Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklą. Šiose profesinio mokymo įstaigose mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su mokymo programomis profesinėse mokyklose, savo akimis pamatyti mokymosi sąlygas, daugiau sužinoti apie profesijos perspektyvas. 

                      Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras siūlo mokytis net 18 specialybių: auklės, dirbinių (tekstilės, odos) gamintojo, floristo, fotografo, ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo, individualios priežiūros darbuotojo, interjero apipavidalintojo, kirpėjo, kosmetiko, maketuotojo, masažuotojo, paramediko, renginių ir poilsio paslaugų organizatoriaus, siuvėjo, slaugytojo padėjėjo, vizualinės reklamos gamintojo ir sukirpėjo-konstruktoriaus. Didžiąją dalį šių specialybių galima mokytis tik su vidutiniu išsilavinimu; turintys pagrindinį išsilavinimą gali rinktis floristo, fotografo, individualios priežiūros darbuotojo, interjero apipavidalintojo, kirpėjo, renginių ir poilsio paslaugų organizatoriaus, siuvėjo ir vizualinės reklamos gamintojo specialybes.

Vilniaus komunalinių paslaugų mokykla siūlo 5 specialybes mokiniams turintiems vidurinį išsilavinimą: suvirintojo, santechniko, atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojo, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų  montuotojo ir elektriko; turintiems pagrindinį – suvirintojo bei  šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų  montuotojo specialybes.

Pažintinių vizitų metu mokiniai susipažino su šių mokymo įstaigų dirbtuvėmis, pabendravo su ten dirbančiais pedagogais, besimokančiais mokiniais, turėjo galimybę išmėginti suvirintojo darbą. Taip pat mokiniai buvo supažindinti su šių profesinio mokymo įstaigų siūlomomis modulinėmis profesinio mokymo programomis vyresnių klasių mokiniams (gimnazistams).

UK specialistė, socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

Žalingų įpročių paplitimas mokinių tarpe ir jų požiūris į vedamų prevencinių pamokų reikalingumą, naudą ir pageidavimus. Apklausos rezultatai

Svečiai iš Turkijos stebėjo socialinių-emocinių kompetencijų ugdymo užsiėmimą

Svečiai iš Turkijos stebėjo socialinių-emocinių kompetencijų ugdymo užsiėmimą

Rekomendacijos ir patarimai tėvams, kaip pasirūpinti vaikų saugumu

LKNUC prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“

LKNUC prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“

Archyvai