Projekto „Sveika gyvensena“ baigiamasis renginys

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre gruodžio 4 dieną I- IV gimnazijos klasių mokiniams vyko projekto „Sveika gyvensena“ baigiamasis renginys, tuo pačiu paminėta ir Pasaulinė AIDS diena.

Tokio pobūdžio renginys centre vyksta ne pirmą kartą. Apie šių laikų rykštę – AIDS, apie rūkymo bei alkoholio žalą kalbama ir per biologijos pamokas, ir klasės valandėlių metu. Tačiau šiemet biologijos mokytojos kartu su socialine pedagoge nusprendė, kad apie tai reikėtų pakalbėti išsamiau ir suorganizavo trumpalaikį projektą apie sveiką gyvenseną ir žalingus įpročius. Tad, šiuo renginiu  ir buvo siekiama atkreipti vyresniųjų klasių mokinių dėmesį į opias šių dienų problemas.

Pradžioje mokiniai aptarė rūkymo ir alkoholio priežastis, poveikį bei pasekmes. Vėliau, keturios mokinių grupės kūrė plakatus, kuriose nurodė rūkymo bei alkoholio vartojimo priežastis, pageidaujamą, nepageidaujamą, žalingą vartojimo poveikį bei jų tarpusavio sąsajas: kur yra vartojimo malonumas, piktnaudžiavimas, pripratimas ar priklausomybė. Šis, keturių grupių darbas parodė, kad mokiniai rado panašumų tarp terminų, įvardytų kaip „priežastys“ ir „poveikis“ (pvz.: „troškimas pritapti prie grupės“). Po šios užduoties, biologijos mokytojos papasakojo apie rūkymo ir alkoholio poveikį organizmui bei pristatė informacinius filmukus apie žalingus įpročius bei jų daromą žalą. Taip pat, paminint Pasaulinę AIDS dieną, priminė ŽIV viruso istoriją bei  paplitimą pasaulyje. Mokiniai tiksliai negebėjo įvardinti, kuo skiriasi ŽIV ir AIDS, tad mokytojos trumpai pristatė pateiktį apie šią, XXI a. rykštę. Mokinių įgytos žinios buvo patikrintos viktorinos metu. Jie turėjo atsakyti į keletą testo klausimų ir atlikti užduotis.

Renginiui baigiantis, mokiniams buvo pasiūlyta parašyti linkėjimus žmonėms, sergantiems AIDS. Kiekvienas dalyvis parašė savo nuoširdų palinkėjimą: „Nepasiduok“, „Saugok sveikatą“, „Vilties“, „Stiprybės“ ir t.t. Šie šilti ir tikrai nuoširdūs palinkėjimai gal padės AIDS sergantiems žmonėms kovoti už savo gyvybę. Visos  komandos pasirodė puikiai: vieniems labiau sekėsi spręsti užduotis, kitiems – kurti plakatus.

Dar ir dabar biologijos kabinete visi norintys gali pamatyti eksponuojamus mokinių plakatus apie rūkymo ir alkoholio žalą bei nuoširdžius palinkėjimus sergantiems AIDS liga. Tikimės šis renginys paskatino mokinius atsakingiau elgtis ir vertinti savo poelgius.

 

Biologijos mokytojos S. Barčienė ir I. Šilaikienė,

 socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

Mokinių komanda išvyko į jaunimo mainus Lenkijoje

Mokinių komanda išvyko į jaunimo mainus Lenkijoje

LKNUC – Erasmus+ akredituota įstaiga bendrojo ugdymo srityje

LKNUC – Erasmus+ akredituota įstaiga bendrojo ugdymo srityje

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai