Edukaciniai užsiėmimai rankų šešėlių teatro dirbtuvėse

Edukaciniai užsiėmimai rankų šešėlių teatro dirbtuvėse

Baigėsi nuo kovo mėnesio trukęs Lietuvos nacionalinio muziejaus projektas „Dzūgynė pagal muziejų“ finansuotas Lietuvos kultūros tarybos.  Tame projekte dalyvavo LKNUC 5, 6, 7, 8 klasių mokiniai: Nojus, Milana, Karolis I., Aistė, Karolis B., Markas, Gabija, Dovydas, Tautvydas.

Kovo-birželio mėnesiais LKNUC minėti moksleiviai lydimi auklėtojų R. Buikauskienės ir V. Burkausko su vertėju D. Padkamariu lankėsi rankų šešėlių teatro dirbtuvėse, kur mokiniai buvo supažindinami su rankų šešėlių meno paslaptimis, mokėsi technikos, kūrė įvairias kombinacijas. Su mokiniais dirbo projekto edukatorės, profesionalios aktorės Eglė Agota Matulytė ir Giedrė Kederytė-Kriščiūnė. Mokiniai pamatė, kad rankų teatro šešėlyje slypi magija, ir pajuto, kad improvizuoti su rankų šešėliais nėra taip lengva. Padedant edukatorėms mokiniai kūrė improvizaciją apie Vilniaus baziliską, kurio istoriją sužinojo dar lankydamiesi Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Pertraukėlės metu edukatorės mokiniams vedė įvairus smagius žaidimus ugdančius pasitikėjimą savimi ir kitais.

2023 birželio 13 dieną Gedimino pilies menėje vyko video filmuko premjera „Vilniaus baziliskas“.  Projekto dalyviai, vadovai ir svečiai buvo sužavėti mokinių darbais. Projekto iniciatorėms buvo įteiktos atminimo dovanelės, kurias pagamino projekto dalyviai su mokytoju V. Burkausku LKNUC technologijų dirbtuvėje.

Pasak projekto vadovės Agnės Putelytės LKNUC mokinių rankų šešėlių improvizacija „Vilniaus baziliskas“ bus paviešinta Lietuvos nacionalinio muziejaus FB, Go Vilnius ir Lietuvos kurčiųjų draugijos svetainėse.

Primename, praeitais metais LKNUC mokiniai dalyvavo panašioje edukacijoje, yra sukurta rankų šešėlių teatro improvizacija „Gedimino sapnas“, kurį galite pamatyti Rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ svetainėje https://www.youtube.com/watch?v=168jQbnMhzA

auklėtoja R. Buikauskienė

LKNUC „Erasmus+“ projekto „Make it Work“ mokymuose

LKNUC „Erasmus+“ projekto „Make it Work“ mokymuose

Prevencinė Saugaus eismo pamokėlė parengiamos klasės mokiniams

Prevencinė Saugaus eismo pamokėlė parengiamos klasės mokiniams

Mokinių išvyka į gyvūnų prieglaudą

Mokinių išvyka į gyvūnų prieglaudą

Archyvai