„Šv. Velykų šventę prisiminus“

„Šv. Velykų šventę prisiminus“

Balandžio 7 d. visi 1-4 klasių mokiniai buvo pakviesti į aktų salę prisiminti gražiausią pavasario šventę – Velykas. Auklėtoja R. Rentelienė vaikams surengė mini viktoriną. Iš pradžių ji papasakojo vaikams apie šv. Velykas, po to uždavinėjo klausimus. Mokiniai džiaugsmingai, linksmai ir noriai atsakinėjo į klausimus.

Auklėtoja G. Gaidienė papasakojo mokiniams apie pačius įvairiausius kiaušinių marginimo būdus: apie marginimą juodalksnio, ąžuolo žieve, jonažolės, ramunėlės žole, kavos tirščiais, siūlais, vilna, lipniomis dekoratyvinėmis juostelėmis, grūdais, karoliukais, svogūnų lukštais, vašku, margučių skutinėjimą. Visi prisiminė, kaip namuose margino kiaušinius svogūnų lukštais. Tai pats paprasčiausias, natūraliausias būdas. Mokiniai žinojo apie marginimą vašku, nes namuose padėjo savo tėveliams marginti. Tai labai kruopštus, daug ištvermės reikalaujantis darbas. Labai įdomu buvo sužinoti apie margučių skutinėjimą. Jo esmė yra tokia, kad peiliuku nuskutamas viršutinis dažų sluoksnis ir pradeda matytis apatinis baltas kiaušinio lukštas.

Sužinoję visus kiaušinių marginimo būdus, mokiniai apžiūrėjo margučių parodėlę, aptarė, kokiais būdais jie marginti. Visi margučiai buvo nepaprastai gražūs. Po to įvyko margučių pernešimo varžybos. Mokiniai (kartu su mokytojomis ir auklėtojomis) pasidalino į dvi komandas. Reikėjo įdėti kiaušinį į šaukštą ir, neišmetant, apnešti aplink kėdę. Visi labai norėjo kuo greičiau tai atlikti ir laimėti. Kiaušiniai ir krito, ir dužo! Emocijų užteko visiems! Pačios linksmiausios buvo kiaušinių ridenimo varžybos. Mokiniai stengėsi, kad margutis kuo toliau nuriedėtų ir nesudužtų. Laimėjo draugystė. Visi mokiniai, už entuziastingą dalyvavimą viktorinoje ir varžybose gavo po simbolinę dovanėlę – saldainį. Renginys „Šv. Velykų šventę prisiminus“ visiems labai patiko.

Auklėtoja R. Aleksandrovienė

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai