Ilgalaikis projektas „Kurčiųjų sėkmės istorijos“

Ilgalaikis projektas „Kurčiųjų sėkmės istorijos“

Kiekvienais mokslo metais Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre vyksta ilgalaikiai projektai. 2021–2022 m. m. Humanitarinių mokslų ir menų mokytojų metodinė grupė inicijavo projektą ,,Kurčiųjų sėkmės istorijos“. Projektas buvo vykdomas visus mokslo metus. Mokiniai, konsultuojami mokytojų ir auklėtojų, atsakingai ir kruopščiai rinko informaciją, ją sistemino, darė PowerPoint pristatymus, filmavo interviu ir kvietė garbingus svečius dalyvauti baigiamojoje projekto konferencijoje, kuri vyko šių metų balandžio 14 d. LKNUC Aktų salėje.

Konferencija prasidėjo 1 klasės mokinių sveikinimo šokiu „Makarena“. Svečiams sveikinimo žodį tarė direktorė S. Beniušienė. Ilgalaikis LKNUC projektas vyko ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Europoje vykusį eTwinning projektą pristatė anglų kalbos mokytoja J. Namavičiūtė-Skuolienė ir 8 klasės mokiniai.

 5-IV gimnazijos klasių mokiniai pristatė savo darbus, pasakojo apie žymiausius savo amžiaus grupės kurčiuosius, jų sėkmės istorijas, rodė nufilmuotus interviu. Konferencijos vedantieji buvo patys LKNUC mokiniai: 8 klasės mokinys Vytenis Naujokas ir III gimnazijos klasės mokinė Meda Mangevičiūtė.

Konferencijoje savo sėkmės istorijomis dalinosi garbingi svečiai, kurčiųjų bendruomenės autoritetai: LKSK prezidentas Aleksas Jasiūnas, Vilniaus Kurčiųjų Sporto Klubo „Gestas“ prezidentas Arūnas Kubaitis, Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus metodininkė N. Pivorienė, Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos prezidentas Arnoldas Matulis, Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktoriaus pavaduotojas Arūnas Bražinskas, Lietuvos kurčiųjų draugijos viceprezidentas Mykolas Balaišis, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora, Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktoriaus pavaduotojas Paulius Jurjonas ir Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokinė Meda Mangevičiūtė.

Konferencijos svečiai, pasakodami savo istorijas, pabrėžė, kad jų „sėkmės“ nėra savaime duotos, visi tikslai pasiekti labai sunkiai dirbant ir mokantis. Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas palinkėjo siekti savo svajonių, niekada nepasiduoti, neabejoti savimi ir augti, lygiuojantis į gerus pavyzdžius, kurių kurčiųjų bendruomenėje tikrai nemažai.

Konferenciją užbaigė 1 klasės mokiniai, deklamuodami eilėraštį „Velykų kiškis“.

Ačiū konferencijos „Kurčiųjų sėkmės istorijos“ svečiams, kad turime puikių pavyzdžių, kurie įkvepia siekti savo tikslų ir nenuleisti rankų susidūrus su kliūtimis.

mokytojos Agnė Jurelė ir Vitalija Šlapšinskienė

Pažintinė ekskursija į Lietuvių gestų kalbos vertimo centrą

Pažintinė ekskursija į Lietuvių gestų kalbos vertimo centrą

Prevencinės paskaitos LKNUC mokiniams

Prevencinės paskaitos LKNUC mokiniams

PRASMINGA GEGUŽĖS 4-OSIOS ŠVENTĖ

PRASMINGA GEGUŽĖS 4-OSIOS ŠVENTĖ

MOKYMAI „LGBTQ+ Identities and D/deaf Community“

MOKYMAI „LGBTQ+ Identities and D/deaf Community“

Archyvai