Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Vizitas į Japonijos ambasados kultūros ir informacijos centrą

Balandžio 19 dieną 6 klasės mokiniai su auklėtoja Ramune Buikauskiene prisijungė prie Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijos PAGAVA ir kartu lankėsi Japonijos ambasados kultūros ir informacijos centre, kuriame vedamos pamokėlės įvairiomis temomis. Ambasadoje jau laukė tradiciniu kimono apsirengusi žavinga moteris. Ji pasisveikino nusilenkdama ir pasodino visus prie žemo medinio stalo.

Apsilankymo metu visi susipažino su unikaliu arbatos gėrimo ritualu, stebėjo arbatos gėrimo ceremoniją tiesiogiai bei vaišinosi arbata, grožėjosi tradiciniu Japonų drabužiu – kimono.

Jau keturis šimtmečius japonai puoselėja arbatos gėrimo ceremoniją. Pagrindiniai jos principai tyla, švara, ramybė ir pagarba. Meistrė karštu vandeniu lėtai, elegantiškai suvilgė puodelį, įbėrė į jį mačios, užpylusi šiltu vandeniu, maišė bambukiniu plaktuvu. Kai arbata pradeda putoti žaliais debesimis iki pat puodelio kraštų, meistrė padeda, tokiu būdu parodydama, kad svečiai gali vaišintis. Šios arbatos ruošimo procesas yra sudėtingas, tačiau gėrimo dar sudėtingesnis. Pirmiausia turi paimti arbatos puodelį dešine ranka, tada – perimti jį į kairę ir tuo pačiu metu prilaikyti dešine. Toliau, pakėlus turi pažiūrėti į ant puodelio nupieštą paveikslėlį, juo grožėtis, ir pasukus puodelį 90 laipsnių kampu nuo piešinuko, išgerti vieną gurkšnelį. Paskui jau galima gerti visą arbatą. Puodelio vietą, kurį lietė arbatos gėrėjas, turi nuvalyti pirštu iš kairės į dešinę, tada atsukti puodelį 90 laipsnių atgal. Galiausiai, vėl apsukus puodelį 180 laipsnių kampu padėti jį ant stalo.

Daugelis sutiks, kad japonai gražiausiai atrodo nešiodami kimono – drabužį, tapusį tradicija. Mes turėjome galimybę iš arčiau susipažinti su paslaptinguoju japonų drabužiu. Moteris papasakojo apie kimono rengimosi ritualą, kimono istoriją, bei pademonstravo visa tai praktiškai.

6 klasės mergaitėms labai patiko pamokėlė, ypač kimono rengimosi demonstravimas. Jos uždavė daug klausimų apie kimono. Lina – „Kodėl kimono rankovės plačios?“, „Ar saugu piniginę laikyti dirže už nugaros, ar nebijo ilgapirščių?“, Solveiga – „Ar kurčios moterys gali dėvėti kimono?“ ir pan.

Auklėtoja R. Buikauskienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas