Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ 2016“ LKNUC

Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ 2016“ yra viena iš „Vaikų linijos“ kampanijos „BE PATYČIŲ“, vykdomos nuo 2004 metų, dalių. Nuo 2005 metų prie šios akcijos kasmet prisijungia ir mūsų Centras. Šia akcija siekiama skatinti draugišką bendravimą bei mažinti patyčias tarp mokinių. Šiais metais akcentuojamos buvo ne tik fizinės patyčios, bet ir patyčios elektroninėje erdvėje.

Veiksmo savaitė „Be patyčių“ LKNUC vyko kovo 14–18 dienomis. Šios penkios dienos – tai penkios skirtingos veiklos mūsų centro mokiniams. Pirmadienį 5–7 klasių mokiniams IT mokytoja J. Drazdauskienė vedė prevencines pamokas apie saugumą virtualioje erdvėje, virtualų bendravimą, elektronines patyčias bei elgesį socialiniuose tinkluose. Ir pirmadienį, ir antradienį 6–I gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Centro psichologo V. Valantino užsiėmimuose, kuriuose diskutavo apie įvairias patyčių apraiškas, mokėsi spręsti patyčių situacijas, aiškinosi kaip padėti patyčias patiriantiems bendraamžiams. Trečiadienį III–IV gimnazijos klasių mokiniai, kartu su informacinių technologijų mokytoja J. Drazdauskiene, socialine pedagoge R. Rusovičiūte ir  lietuvių kalbos mokytoja V. Šlapšinskiene, lankėsi Švietimo informacinių technologijų centre (ITC), kur vyko Saugesnio interneto jaunimo forumo (SIJF) VI susitikimo veiksmo savaitės „Be patyčių“ seminaras. Mokiniai susipažino su psichologijos bakalaurės A. Sirevičiūtės (MRU) atliktu kokybiniu tyrimu LKNUC, kurio tikslas buvo išanalizuoti subjektyvų kurčių ir neprigirdinčių moksleivių patyčių patyrimą, siekiant atskleisti jų patyčių ypatumus. Mokiniai taip pat išklausė ITC darbuotojos N. Ignatovos, A. Dirvonskienės, „Vaikų linijos“ psichologės J. S. Jasiulionės ir Saugaus interneto (SI) ambasadorių J. Drazdauskienės ir R. Rusovičiūtės pranešimus, dalyvavo SI veiklose: žaidė, kūrė plakatus, sprendė situacijas, pristatinėjo ir aptarinėjo darbų grupėse rezultatus. Ketvirtadienį centre vyko tarpmokyklinės draugiškos sporto varžybos, kuriose dalyvavo Filaretų pradinės mokyklos, Žvėryno gimnazijos ir mūsų Centro pradinių–5 klasių mokiniai. Be abejo, šiose varžybose nugalėjo draugystė. Po varžybų visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, mokiniai draugiškai skanavo mūsų valgyklos darbuotojų iškeptą gardų obuolių pyragą. Ketvirtadienį ir penktadienį lietuvių kalbos mokytoja V. Šlapšinskienė ir IT mokytoja J. Drazdauskienė su mokiniais aptarinėjo šios savaitės veiklas, vyko refleksija.

Dėkojame visiems mūsų Centro mokiniams dalyvavusiems veiksmo savaitėje „BE PATYČIŲ 2016“.  Tik visų pastangomis galime pasiekti, kad mūsų Centre būtų saugu ir gera.

                                                                                      Socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas