Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
VEIKSMO SAVAITĖ „BE PATYČIŲ 2015“

Jau ne pirmi metai LKNUC prisijungia prie „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“. Tai 2004 m. „Vaikų linijos“ inicijuota kampanija (ankstesnis pavadinimas „Nustok tyčiotis“), kurios pagrindinis tikslas – smurto ir patyčių prevencija. Šia kampanija siekiama kurti saugesnę aplinką ne tik mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę. Kampanijai 2015 metais sukurta interneto svetainė www.bepatyciu.lt. Joje mokiniai ir suaugusieji (tėvai ir pedagogai) gali rasti metodinės medžiagos patyčių stabdymo temomis. Šiais metai mokyklos buvo raginamos atkreipti dėmesį į elektronines patyčias bei vaikų saugumą elektroninėje erdvėje.

Ši savaitė sutapo ir su tarptautinės „Interneto savaitės“ siūlomomis veiklomis, kurių tikslas atkreipti dėmesį į naujų technologijų ir saugaus interneto teikiamą naudą bei plačias pritaikymo galimybes. Raginti jaunimą studijuoti bei siekti karjeros IT srityje. Šiam tikslui įgyvendinti 26 Europos šalyse rengiami kūrybiniai konkursai, motyvaciniai renginiai, kviečiama pasitikrinti savo IT žinias ir vykdomos kitos veiklos. Asociacija „Langas į ateitį“ jau šeštus metus koordinuos šios iniciatyvos veiklas Lietuvoje.

Visą savaitę, nuo kovo 23 iki kovo 29 dienos, IT mokytoja J. Drazdauskienė ir socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė vedė mokiniams prevencines pamokas apie internetą ir jame slypinčias grėsmes, pristatė naujus prevencinius filmus apie saugumą virtualioje erdvėje, virtualų bendravimą, elektronines patyčias ir elgesį socialiniuose tinkluose.

Centro bendruomenei buvo paruoštas prevencinis informacinis stendas saugaus elgesio virtualioje erdvėje tematika ir mokinių darbų paroda „Nuo „Saugaus interneto dienos 2015“ iki Veiksmo savaitės „Be patyčių““.

5–IV gimnazijos klasių mokiniai atliko anoniminę apklausą internete www.manoapklausa.lt apie patyčias, kurios rezultatai atskleidė, kad su patyčiomis mokiniai susiduria ne tik mokykloje, bet ir virtualioje aplinkoje. 1–4 klasių mokiniai, popamokiniu metu, drauge su savo klasių auklėtojomis, piešė piešinius ir dalyvavo minėtoje parodoje. Centro psichologas V. Valantinas klasių valandėlių metu su mokiniais aptarė įvairias patyčių apraiškas, diskutavo apie tai, kokius jausmus išgyvena mokiniai patiriantys patyčias, besityčiojantys iš kitų, ieškojo būdų kaip išspręsti patyčių situacijas, kaip padėti bendraamžiams, kur kreiptis pagalbos. Visiems mokiniams buvo išdalinti lankstinukai apie saugumą internete ir elektronines patyčias.

Daugiau informacijos rasite:

IT mokytoja J. Drazdauskienė ir socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas