Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Trijų karalių šventė

Sausio 6 d. LKNUC 1-5 klasių mokiniai šventė Trijų karalių šventę, kuria tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis, nes šią dieną yra nupuošiama Kalėdų eglutė. Ši diena dar vadinama ir saulės sugrįžimo diena. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.

Kas buvo tie karaliai? Pasakojama, kad Betliejuje gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė trys karaliai. Iš tiesų jie nebuvo karaliai, gal tik nuo viduramžių jie taip buvo vadinami todėl, kad atkeliavo iš pasakiškai turtingų Rytų. Kasparas, Melchioras (Merkelis) ir Baltazaras buvo išminčiai, stebėję dangaus kūnų judėjimą. Netikėtai danguje sužibėjusi ryški žvaigždė sudrumstė šių vyrų ramybę, mat pranašystės skelbė, jog tokio šviesulio pasirodymas sutaps su Atpirkėjo atėjimu į žemę. Taigi, išminčiai nutarė aplankyti kūdikį ir, išrinkę jam dovanas, leidosi į kelionę. Baltazaro dovana – mira. Tai gyvasakių guma, kuri surenkama aitraus pienelio pavidalu. Ji buvo naudojama gaminti aliejui, kuriuo balzamuodavo mirusiuosius. Melchioro dovana – auksas, Kasparo – smilkalai. Nuo išminčių kūdikėlis Jėzus gavo tris dovanas – auksą, kaip visos žmonijos karalius, smilkalų – kaip šventasis (dievas) ir miros – kaip mirtingas žmogus. Ir šiandien žmonės per Trijų karalių šventę bažnyčioje šventina auksą ir smilkalus. Tik mirą, bėgant laikui, pakeitė kreida.

Krikščionybės laikais paplito paprotys ženklinti savo namų durų staktas. Pašventinta kreida parašomos pirmosios trijų karalių vardų raidės: +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Kiekvienam karaliui skirtas kryželis prieš jo vardą reiškia išminčiaus šventumą. Šis užrašas reiškia, kad „Kristus laimina šiuos namus“.

1-5 klasių mokiniai, papildę žinias apie Trijų karalių šventinius papročius, po šventės, atsisveikino su eglute – ji buvo nupuošta.

Šią teatralizuotą šventę mokiniams organizavo pradinių klasių mokytoja metodininkė Lina Skrodenytė ir auklėtojos: Gražina Gaidienė, Ramunė Buikauskienė ir Renata Aleksandrovienė.

Organizatorės nuoširdžiai dėkoja Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centrui už paramą skolinant Karalių drabužius.

Socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas