Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Teatrinių pjesių konkurse – LKNUC vardas

Šių metų pavasaris atnešė į kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centrą dar vieną prasmingą naujieną – pakvietimą atvykti į Panevėžyje vyksiančią X-ojo respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso šventę, kovo mėnesį 9–10 dienomis. Maždaug prieš pusmetį LKNUC III gimnazijos klasės mokinė Rūta Šinkūnaitė teatro mokytojos Anželikos Nikelės buvo paraginta rašyti teatrinę pjesę. Pjesės buvo siunčiamos, skaitomos ir atrenkamos. R. Šinkūnaitės pjesė buvo tarp atrinktųjų.

Rūtai rašymas nėra svetimas: Ji visad kurdavo istorijas, rašydavo rašinius įvairiomis temomis. Bet iš visų Rūtos darbų, labiausiai Jai patikusi buvo Jos kurta sušiuolaikinta pasaka. Būtent šią pasaką Rūta ilgus mėnesius keitė, tobulino, koregavo ir tarėsi su mokytoja A. Nikele, kol gavosi konkursui tinkama pjesė, pavadinimu „Tikra ir netikra karalystė“. Ši pasaka, tarsi šiuolaikinis miegančiosios gražuolės variantas, kur išlieka tam tikri pasakos elementai, tačiau kardinaliai kertama per pasakai būdingų bruožų ribas: Rūta sukuria kartu ir detektyvines istorijas, ir išlaiko pasakos eigą. Būtent šį Rūtos sugebėjimą (laviruoti ir derinti skirtingus stilius) pastebėjo konkurso komisija, kurios vieni iš narių buvo aktorė Virginija Kochanskytė, Klaipėdos universiteto lektorė Jūratė Grigaitienė, rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė.

Šis konkursas vyksta kas dvejus metus, jau ištisus dešimt metų, Juozo Miltinio vardu pavadintoje gimnazijoje. Šio konkurso tikslas – skatinti ir plėtoti moksleivių literatūrinę dramaturginę kūrybą. Dalyvauti čia su savo rašto kūriniais gali moksleiviai nuo penktos iki dvyliktos klasės. Šio konkurso stebuklas – šventės metu visad rodomi spektakliai, pastatyti pagal jaunųjų autorių pjeses. Pjeses renkasi patys jaunieji aktoriai iš Panevėžio arba juos kuruojantys režisieriai. Pamatyti scenoje savo rašytą kūrinį, konkurso dalyviams neretai būna didesnis džiaugsmas, nei gauti apdovanojimą.

Tiek iš rašytų pjesių, tiek iš matytų spektaklių, akivaizdžiai matosi, kas jauniems žmonėms svarbu dabar. „Tai visuomenės, jaunimo socialinės ir psichologinės problemos, sugebėjimas skirti teigiamą ir neigiamą bendraamžių įtaką“, – sako projekto vadovė V. Milaševičienė. Jauniems žmonėms itin svarbios yra amžinos, dabar jau nykstančios vertybės. Būtent tai savo kūryboje akcentuoja Rūta Šinkūnaitė. Ji, tai Eleonor’os H. Porter sukurtas personažas Poliana – pilna natūralaus ir tikro gerumo, norinti tuo pasidalinti ir su kitais. Neretai Rūta savo rašomomis istorijomis kalba apie meilę, šeimos ryšį, paprastus gyvenimo stebuklus. Savo pasakoje Rūta užkabina svarbiausias gyvenimo vertybes – šeimą, pasitikėjimą.

Rūta šią mokyklą pavadino „Teatro mokykla“, o pati šventė priminė netradicines, be galo informatyvias pamokas. Tad tikime pakartoti šį žygį po kelerių metų ir su kitais LKNUC mokiniais.

Konkurso šventei pasibaigus, dalinamės įspūdžiais.

Neformaliojo ugdymo mokytoja A. Nikelė


filmukas

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas