Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Spalio mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Spalio 13 dieną, 7–IV gimnazijos klasių LKNUC mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pamatyti geriausiai žiūrovų įvertintą, 2015 metų tarptautinio Vaikų ir jaunimo kino festivalio filmą „Nebyliųjų balsai“ ( The voice of the voiceless).

Filmas itin aktualus mūsų mokiniams, nes pasakoja apie kurčią paauglę Olgą, atvykusią iš Centrinės Amerikos į Niujorką paskui melagingą pažadą apie gautą stipendiją lankyti krikščionišką kurčiųjų mokyklą. Deja, realybė visai kitokia. Olga pakliūva į tarptautinio nusikaltėlių tinklo valdomą vergiją. Ji verčiama naudotis savo negalia ir pardavinėti menkniekius metro traukiniuose. Atrodo, kad modernioje slaptoje vergijoje įkalinta mergina neturi išsigelbėjimo… Scenarijus sukurtas pagal tikrą istoriją, Niujorko policijos išaiškintą 1997 metais. (Filmo režisierius: Maximón Monihan. JAV, 2013).

Filmą pristatė pati festivalio idėjos autorė ir direktorė Lina Užkuraitytė, filmo peržiūrą LKNUC organizavo lietuvių kalbos mokytoja V. Šlapšinskienė.

Po filmo „Nebyliųjų balsai“ peržiūros, mokiniai netradicinį ugdymąsi tęsė už Centro ribų.

3-4 klasių mokiniams Lietuvos Nacionaliname muziejuje mokytoja L. Skrodenytė vedė pasaulio pažinimo pamokas.

5a, b ir 6 klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos A. Jurelės ir anglų kalbos mokytojos V. Jankūnienės, vyko į Pavilnių regioninį parką. Mokiniai pamatė paukštelių, drugelių kolekcijas, įvairias iškamšas, terariume gyvenantį vėžlį, įvairių rūšių triušius, peles. Labiausiai mokiniams patiko lauke esantis mini zoologijos sodelis. Mokiniai apžiūrinėjo, glostė ir maitino gyvulėlius. Grįždami į Centrą mokiniai nusifotografavo prie Žaliojo ir Užupio tiltų, pramogavo Bernardinų parke. Savo įspūdžius mokiniai papasakojo per kalbos ugdymo pamokas, aprašė rašinėliuose.

7a ir 7b klasių mokiniai, kartu su klasių vadovėmis V. Šlapšinskiene ir D. Bieliauskiene, vyko prie Karaliaus Mindaugo ir Pilies tiltų (pagal ilgalaikį LKNUC projektą „Vilniaus tiltai“). Mokiniai prie šių tiltų ne tik fotografavosi, bet ir skaičiavo pravažiuojančius automobilius, autobusus ir sunkvežimius, kad vėliau, per biologijos pamoką, pritaikę specialią formulę, galėtų sužinoti oro užterštumą. Taip pat susipažino su augmenija ir gyvūnija po šiais tiltais, sužinojo, kam reikalinga lentelė su užrašu „Tu rūpi”.
8 ir I gimnazijos klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų M. Pošiūtės-Žebelienės ir I. Laužaitytės, apsilankė prie Vilniaus Bernardinų ir Fluxus tiltų. Nuotraukose užfiksavo rudeniškus Užupio vaizdus, trumpai aptarė šių dviejų tiltų istoriją. Biologijos mokytojos paskatinti, matavo ar didelis užterštumas susidaro važiuojant per Bernardinų tiltą automobiliams. Taip pat apsižvalgė ir prie Užupio meno inkubatoriaus – apžiūrėjo įdomesnes skulptūras bei kitus meno kūrinius, eskponuojamus lauke.

IIa, b gimnazijos klasių mokiniai, kartu su mokytojomis S. Hacking, R. Kumštyte, S. Barčiene ir V. Vincloviene vyko prie Liubarto ir Žvėryno tiltų.

III gimnazijos klasė, kartu su biologijos mokytoja I. Šilaikiene, chemijos mokytoja N. Narušyte ir surdopedagoge V. Skapiene, vyko prie Baltojo ir Geležinio vilko tiltų. Mokiniai stebėjo augančią prie tiltų augaliją, matavo mašinų srautą gatvėje ir apskaičiavo oro užterštumą.

IVa gimnazijos klasės mokiniai, kartu su klasės vadove A. Aušiūriene, ruošdamiesi ilgalaikiam LKNUC projektui ,,Vilniaus tiltai“, keliavo prie Žirmūnų tilto. Mokytoja papasakojo trumpą šio tilto atsiradimo istoriją. Nuostabiai saulėta ir rudeniškai šilta diena leido iš visų pusių apžiūrėti ir pasigrožėti tiltu.

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas