Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
SPALIO MĖNESIO PAMOKOS NETRADICINĖSE ERDVĖSE

Š.m. spalio 18 d. LKNUC pamokos vyko netradicinėse erdvėse.

5 ir 6/7 klasių mokiniai, lydimi mokytojų M. Pošiūtės- Žebelienės, A. Aušiūrienės, G. Eidėnienės ir R. Nausėdienės, keliavo į Jeruzalėje esantį Muitinės muziejų, kur išklausė įdomią kinologo paskaitą apie muitininkų pagalbininkus šunis, sužinojo netikėtų dalykų apie juos ir kitus gyvūnus. Muitinės muziejaus ekspozicijoje susipažino su muitinės istorija, tyrinėjo įvairią muitininkų atributiką,  konfiskuotas prekes ir žiūrėjo trumpus dokumentinius filmukus. Pasibaigus ekskursijai muziejuje, mokiniai aplankė netoliese esantį Skulptūrų sodą, įkurtą skulptoriaus Vlado Vildžiūno iniciatyva.

8 a kl. mokiniai su lietuvių gestų kalbos mokytoja V. Ivanauskiene ir anglų kalbos mokytoja Ž. Jurgiliene vyko į Katedros aikštę, kur mokiniai sužinojo šios vietos istoriją. Vėliau patraukė Kudirkos aikštės link, kur mokiniams vėl buvo priminta, kas buvo Vincas Kudirka ir kokią naudą atnešė Lietuvai. Iš ten važiavo į kino teatrą “Vingis”, kur žiūrėjo istorinį filmą “Tarp pilkų debesų”.

Mokytojai V. Šlapšinskienė ir V. Burkauskas su II a gimn. kl. mokiniais, mokytojos L. Aleksaitė- Norvilė ir J. Malelienė su 8b kl. mokiniais bei dar keliais mokiniais iš I gimn. kl. lankėsi Plateliuose, Žemaitijos nacionaliniame parke. Pirmoji ekskursija pagal programą vyko Šaltojo karo muziejuje, kur mokiniams įdomiai pasakojo gidas Donatas ir vertėjas Dovydas. Mokiniai galėjo apžiūrėti šachtą, jos kupolą, pamatyti buvusios karinės bazės vidų ir kitas patalpas, ekspozicijos stendus, eksponatus, žemėlapius. Po pietų pertraukėlės kavinėje, visi ekskursijos dalyviai sugužėjo į Užgavėnių kaukių muziejų, kur gidė papasakojo apie kaukių paskirtį ir Užgavėnių tradicijas, apie Platelių dvaro gyventojų meilės istoriją. Kantriausieji apžiūrėjo interaktyvųjį gamtos kampelį, senovinių buities įrankių ekspoziciją. 

III gimnazijos klasės mokiniai kartu su klasės vadove S. Barčiene ir socialine pedagoge R. Rusovičiūte lankėsi nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, kur apžiūrėjo nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. Nors šiame muziejuje mokiniai lankosi ne pirmą kartą, visi norėjome išbandyti Valdovų rūmų muziejaus lankytojams pristatomą naują galimybę 3D virtualioje erdvėje šimtmečiais nusikelti į praeitį ir pamatyti, kaip istoriškai keitėsi Vilniaus pilių teritorija, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija nuo XIII a. iki šių dienų. Mokiniams tai leido suvokti istorinio lobyno, eksponuojamo Valdovų rūmų muziejuje, svarbą. Vėliau mokiniai vyko į TV bokštą, kur jiems buvo suorganizuota ekskursija po TV bokšto vietas, į kurias taip paprastai neužeisi. Ekskursijos metu mokiniai apžiūrėjo transliacijų centrą, konstrukcinius ir inžinerinius bokšto elementus, susipažino su TV bokšto statybos istorija bei turėjo galimybę išeiti ant jo stogo į atvirą erdvę net 190 metrų aukštyje.

IV gimnazijos klasės mokiniai, kartu su biologijos mokytoja I. Šilaikiene, anglų k. mokytoja J. Naimavičiūte- Skuoliene bei istorijos mokytoju L.H. Petrausku apsilankė Žirmūnuose įsikūrusioje modernioje, naujas ir tradicines viešosios bibliotekos paslaugas teikiančioje, miesto viešojoje bibliotekoje. Mokiniai pamatė modernias bibliotekos erdves, išklausė, kokias paslaugas teikia ši biblioteka, galėjo pažaisti žaidimą užsidėję 3D akinius, norintys  užsiregistravo ir tapo šios bibliotekos lankytojais. Iš bibliotekos mokiniai su mokytojais nuvyko į Vilniaus universiteto zoologijos muziejų, kur išklausė įdomų pasakojimą apie įvairius gyvūnus ir jų ypatumus bei pamatė labai daug įdomių egzempliorių. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti paukštį, kuris kainuoja, kaip Porsche automobilis, didžiausio pasaulio gyvūno – banginio žandikaulį, didžiausią Lietuvos žuvį bei dar labai daug įvairių Lietuvos ir pasaulio gyvūnų.

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas