Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Šimtmečio Lietuvos mamyčių diena švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriuje

Š. m. gegužės mėn. 10 d. švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriuje vyko jau tradicine tapusi Mamyčių šventė. Kiekvienais metais pavasarį vykstančio edukacinio renginio tikslas – vaikų paruoštais darbeliais bei linksma programėle padėkoti sutrikusios klausos vaikus auginančioms mamytėms už jų kantrybę, atsidavimą ir begalinę meilę. Juk mamos bendra veikla su vaiku namuose – pagrindinis jo kalbos ir klausos lavėjimo variklis, betarpiško pasaulio pažinimo enciklopedija.

Edukacinį renginį šįmet pradėjome kitaip – pirmiausia mamytėms technologijų kabinete reikėjo atlikti komandos formavimo užduotį: suklijuoti sukarpytos vaikiškos lopšinės žodžius, pasirinkti melodiją  ir po to ją atlikti visiems šventės dalyviams, pritariant pačių išsirinktais muzikos instrumentais. Komandiniams suaugusiųjų darbui buvo skirta nepilna valanda.

Tuo metu 102 kabinete vyko dovanėlių mamoms dirbtuvėlės. Pagrindinis akcentas – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. 2017 m. buvo paskelbti  Tautinio kostiumo metais, tad vaikai spalvino popierines tautines juostas ir kitoje pusėje užrašė individualius palinkėjimus savo šimtmečio mamytėms, pavyzdžiui, ,,myliu mamą ir Tėvynę“.  Surdopedagogės padėjo  įlaminuoti tautines juosteles, kurios puikiausiai tiko dovanoti kaip skirtukas mamos knygai. Šalia juostelių vaikai dar padarė popierines tulpes.

Sugrįžusias mamytes  vaikai pasitiko iškeltomis tikromis tautinėmis juostomis, dainelėmis, eilėraščiais, šokiais ir, aišku, dovanėlėmis. Mamytės taip pat parodė savo ,,projektą“ – vieningai, linksmai, kūrybingai sudainavo lopšinę, pritariant įvairiausių muzikos instrumentų garsams. Bendra komandinė užduotis dar labiau suvienijo tėvelius, atskleidė kai kurių ypač puikius aktorinius bei vokalinius gebėjimus.

Edukaciniame renginyje sėdinčių nebuvo – dėmesį bei atmintį lavinančius žaidimus žaidė visi: ir maži, ir dideli. Vėliau skubėta prie vaišių stalo ir su puodeliu arbatos rankoje dalintasi įspūdžiais su senais bei naujais pažįstamais. Kaip visada linksmai, bendrame susibūrime, Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus bendruomenė paminėjo šimtmečio Lietuvos mamyčių dieną.

Surdopedagogė R. Vyšniūnienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas