Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Seminaras LASUC kolegoms

2016 m. sausio 5 d. LKNUC vyko seminaras ,,Sutrikusios klausos vaikų ugdymo patirtis: aktualijos ir iššūkiai“, į kurį atvyko kolegos iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro. Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus vedėja D. Burkauskienė savo pranešime seminaro dalyvius supažindino su centro struktūra ir veikla, aprodė centrą. Svečiai, kurių dauguma į LKNUC buvo atvykę pirmą kartą, susidomėję apžiūrėjo Gestotyros kabinetą, kur išklausė specialistų I. Lemešiūtės ir K. Bražinsko pasakojimus apie gestų kalbos žodyno rengimo darbus, apsilankė technologijų mokytojo V. Burkausko kabinetuose, kur žavėjosi vaikų medžio darbais, konstrukcijomis iš kartono, namų maketais. Apžiūrėję gimnazijos bei pradinių klasių patalpas, seminaro dalyviai ikimokyklinio skyriaus patalpose išklausė surdopedagogių R. Saulėnienės ir A. Luckevič pranešimus apie sutrikusios klausos vaikų ugdymo darželio grupėje ypatumus bei specialiąją surdopedagoginę pagalbą: individualias kalbos, tarties ir klausos ugdymo pratybas. Surdopedagogė R. Vyšniūnienė su seminaro dalyviais pasidalino savo 5 metų darbo patirtimi, ugdant 3 kurčneregius vaikus LASUC, parodė 2011 m. video su pirmaisiais vaikų bandymais ištarti naują garsą, žodį bei pasidžiaugė puikiu bendradarbiavimo ir partnerystės su kurčneregių skyriaus specialistėmis pavyzdžiu.

Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus vedėja Virginija Jankūnienė pristatė apie savo skyriaus veiklą, pasiektus rezultatus, papasakojo apie gestų kalbos gramatikos ypatumus. Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus vedėja D. Burkauskienė seminaro dalyvius sudomino informacija apie Feuersteino instrumentinį turtinimą: taktilinę programą, kuri per lietimą, judesį ir garsą padeda lavinti žmogaus taktilinius pojūčius. Tai viena naujausių programų, sukurtų Feuersteino instituto mokslininko B. Gouzmano.

Seminarą užbaigė refleksija, kurios metu seminaro dalyviai pasidalino mintimis bei pastebėjimais apie įvykusį renginį. LASUC specialiojo ugdymo skyriaus vedėja D. Taurienė ir kurčneregių skyriaus mokytoja N. Baranovskaja visų kolegų vardu nuoširdžiai padėkojo už puikų seminarą ir išreiškė pageidavimą bendradarbiavimą tarp dviejų ugdymo centrų stiprinti bei plėtoti ir ateityje. Kaip draugystės simbolį LKNUC Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus vedėjai D. Burkauskienei viešnios įteikė žaliuojantį medelį.

Surdopedagogė R. Vyšniūnienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas