SAUSIO MĖNESIO PAMOKOS NETRADICINĖSE APLINKOSE

SAUSIO MĖNESIO PAMOKOS NETRADICINĖSE APLINKOSE

Sausio 16 dieną LKNUC vyko ugdymo netradicinėse aplinkose diena.

Parengiamosios, pirmos ir antros klasių mokiniai, mokytojų L. Skrodenytės ir J. Karvelienės pagalba, tą dieną LKNUC technologijų kabinete mokėsi kepti picą. Kaip kas išmanė, pagal savo norus, susidėliojo picai priedus ir kantriai laukė kol iškeps. Taip pat, prisiminė ir pakartojo maisto produktų, naudojamų picai, pavadinimus, o vėliau ragavo savo gaminius. 

Netradicinę matematikos ir kūno kultūros pamoką 4 klasės mokiniams LKNUC sporto salėje vedė mokytojos  D. Bieliauskienė ir  K. Šilaikienė. Vaikai matavo krepšinio, teniso ir tinklinio aikštes, apskaičiavo jų plotus ir perimetrus. Palygino aikščių dydžius. Bėgo 10×5 m ir šoko į tolį iš vietos, išmatavo rezultatus ir nustatė rezultatus (vietas).

5 ir 6 klasės mokiniai, lydimi lietuvių gestų kalbos mokytojos V. Ivanauskienės, dalyvavo Vilniaus televizijos bokšte pristatytame virtualios realybės projekte „Laisvės kodas 13″. Ši virtuali realybė leido mokiniams panirti į istoriją, į įvykių sūkurį sausio 13-osios naktį prie Vilniaus TV bokšto. Mokiniai sakė, kad tai buvo baisu, bet vis tiek labai įdomu.

7 a klasės mokiniai su biologijos mokytoja S. Barčiene žiūrėjo dokumentinius filmus apie gyvūniją. Vėliau gamino kūrybinius darbus: lankstinukus, plakatus,  gyvūnus iš antrinių žaliavų, ir juos pristatė.

7 b klasės mokiniai kartu su lietuvių k. mokytoja Laura Aleksaite – Norvile ir geografijos mokytoja Aušra Aušiūriene  lankėsi Muitinės muziejuje. Tai vienas iš nedaugelio muziejų, kur eksponatus ne tik galima, bet ir būtina liesti, naudotis interaktyvia eksponatų paieška, jutikliniais ekranais, filmuota vaizdo medžiaga ir pan. Visa tai leido geriau pažinti Lietuvos muitinės istoriją. Tačiau didžiausią įspūdį paliko susitikimas su kinologu ir jo dresuotu šunimi.

8 klasės mokiniai, lydimi dailės mokytojos A. Vasiliauskienės, lankėsi Vilniaus paveikslų galerijoje ir iliuzijų kambaryje.

I a ir IV b gimnazijų klasių mokiniams, kartu su technologijų mokytoja R. Nausėdiene, anglų k. mokytoja J. Naimavičiūte-Skuoliene ir lietuvių k. mokytoja V. Šlapšinskiene netradicinės pamokos vyko Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Pradžioje muziejaus gidas supažindino su ekspozicija: ,,Etnokosmologija – ryšiai su kosminiu pasauliu”. Daugiausiai klausimų mokiniai pateikė gidui apie NSO, o neišdildomą įspūdį paliko tai, kad visi galėjo rankose bent akimirką palaikyti tikrą dangaus kūną – meteoritą. Vėliau mokiniai dalyvavo interaktyvioje paskaitoje-edukacijoje apie šviesą. Galiausiai pakilome ir į muziejaus apžvalgos aikštelę, nuo kurios apžiūrėjome ne tik nuostabų žiemišką Molėtų apylinkių gamtovaizdį, bet ir muziejaus lauko ekspoziciją.

I b gimnazijos klasės mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojo V. Burkausko ir anglų kalbos mokytojos  Ž. Jurgelienės, LKNUC dirbtuvėse gamino žaislus bei žaidimus iš kartono, klijuotos medienos.

                      II gimnazijos klasės mokinių neformalios veiklos vyko Kaune. Į Kauną mokiniai vyko su klasės vadove R. Rusovičiūte ir lietuvių k. mokytoja M. Pošiūte-Žebeliene. Rytas Kaune prasidėjo žinių apie šį miestą ir senamiestį gilinimu. Nuo stoties pėsčiomis ėjome iki Vilniaus gatvės, Vilniaus gatve – iki Rotušės aikštės, nuo Rotušės – Kauno pilies link kaskart stabteldami ir aptardami aktualius, Lietuvos valstybingumą atspindinčius objektus-vietas, kurių laikinosios sostinės senamiestyje ypatingai daug. Kauno pilyje vykusi edukacinė veikla buvo ypač naudinga – mokiniams buvo vaizdingai papasakota apie viduramžišką šalies gynybos politiką, tikslus, Kauno ir Vilniaus sąsajas, to meto teismo procesus, pinigus. Po pagrindinės edukacinės veiklos mokiniai 15 min praleido kartodrome, kiekvienas turėjo galimybę pavairuoti kartingą. Mokiniai pozityviai įvertino ir pasirinktą keliavimo būdą – pirmyn ir atgal vykome traukiniu.

III gimnazijos klasės mokiniai, kartu  su matematikos mokytoja G. Eidėniene ir istorijos mokytoju L. H. Petrausku, vyko į Trakus. Edukacijos metu, Trakų pilies muziejuje, mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie pilies pastatymą, gyvenimą pilyje, apie pilies atstatymo darbus, apžiūrėjo menes ir muziejaus eksponatus, dalyvavo edukaciniame užsiėmime (gamino medalius). Grįžę į mokyklą, mokiniai atliko užduotis, kuriose turėjo pritaikyti naujas žinias.
                     IV a gimnazijos klasės mokiniai, lydimi IT mokytojos J. Drazdauskienės, nepabūgę -11C (jutiminė buvo -22C) temperatūros, pėsčiomis keliavo į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Pirmiausia apsižvalgė Užupyje: kalnų parke grožėjosi vaizdu atsiveriančiu nuo Altanos kalno; arbata pasišildė „Biržų duonoje“; skaitė Užupio konstituciją; praėjo Užupio menininkų inkubatoriaus teritoriją, Tibeto skverelį. Toliau keliavo pro prezidentūrą, Valstybės pažinimo centrą, Gedimino prospektu, pro atsinaujinusią Lukiškių aikštę, paminklą tremtiniams. Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje Vaikų ir jaunimo literatūros departamento renginių erdvėje netradicinėje informacinių technologijų pamokoje diskutavo apie saugesnį ir geresnį internetą, SID2018 temą „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ ir jaunimo iniciatyvą #togetherforrespect. Pasidarė skaitytojo bilietus/ prijungė kitų bibliotekų skaitytojo bilietus prie LNB/ atnaujino duomenis/ susikūrė ar atnaujino prisijungimą prie LNB kompiuterių. Aplankė informacinių technologijų LNB erdves: vaizdo ir vizualiųjų menų ir menų erdves, įrašų studiją, kino salę.

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai