SĄMONINGUMO  DIDINIMO MĖNUO „BE PATYČIŲ“ LKNUC

SĄMONINGUMO DIDINIMO MĖNUO „BE PATYČIŲ“ LKNUC

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“. Jau ne pirmi metai, kai LKNUC prisijungia prie šios VšĮ „Vaikų linijos“ organizuojamos iniciatyvos. Patyčios, deja, vis dar egzistuojantis ir skaudus reiškinys mokyklose. Dažnai sunku suprasti, ypač vaikams, kur baigiasi juokai ir kada tie juokai jau tampa patyčiomis. Kažkieno „nekaltas“ pajuokavimas (žodis, gestas ar veiksmas) gali stipriai įskaudinti, užgauti kitą. Tad, kaip laiku sustoti ir nepasityčioti, nepasakyti skaudinančios replikos, neužgauti, kaip suprasti ir atpažinti savo bei kito jausmus, kaip išdrįsti kalbėtis, kur kreiptis pagalbos – visą sąmoningumo didinimo „Be patyčių“ mėnesį, per etikos pamokas, buvo kalbama su LKNUC parengiamos – IV gimnazijos klasių mokiniais.

Parengiamos – 4 klasių mokiniai žaidimų forma mokėsi atpažinti ir įvardinti emocijas, žaisti komandoje, paveikslėlių pagalba atpažinti kur yra konfliktas, o kur patyčios ir kaip joms užkirsti kelią bei kur  kreiptis pagalbos sau, draugams.

Vyresniųjų klasių mokiniai diskutavo apie patyčių formas, jų paplitimą, pagalbos ir savipagalbos būdus. Aptarė mokyklos taisykles: koks mokinių elgesys yra skatinamas, o koks – nepriimtinas. Vaidmenų žaidimo metu mokiniai mokėsi pagarbiai reikšti savo nuomonę, įsijausti į kito poziciją, tinkamai reikšti savo pyktį, išklausyti kitą, ieškoti įvairių situacijų sprendimo būdų.

Visą kovo mėnesį LKNUC bendruomenė galėjo stebėti video stendą,  kuriame buvo pateikiami VšĮ „Vaikų linijos“ sukurti kompanijos „Be patyčių“ video filmai.

socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

Atvelykis LKNUC

Atvelykis LKNUC

Velykų belaukiant

Velykų belaukiant

PARODA ,,VELYKŲ MEDIS“

PARODA ,,VELYKŲ MEDIS“

BALANDŽIO 2-OJI – PASAULINĖ AUTIZMO SUPRATIMO DIENA

BALANDŽIO 2-OJI – PASAULINĖ AUTIZMO SUPRATIMO DIENA

Archyvai