Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
RUGSĖJO MĖN. PAMOKOS NETRADICINĖSE ERDVĖSE

Rugsėjo 18 – oji LKNUC – ugdymo netradicinėse erdvėse diena. Tai buvo teminė diena „Atkurtai Lietuvai – 100“. Iš anksto mokiniams buvo paruošti žemėlapiai su užkoduotais maršrutais ir koordinatėmis, kuriuos į salę susirinkusiems mokiniams išdalino ugdymo skyriaus vedėja J. Levickienė. Išsiaiškinę tikslus ir užduotis, susiskirstę į 6 grupes, mokiniai, kartu su juos lydinčiais pedagogais, iškeliavo į miestą ieškoti pirmųjų objektų. Iš viso kiekvienai grupei teko aplankyti 9 vietas: paminklą generolui Žemaičiui, Aušros vartus,  M. K. Čiurlionio namus, Sausio 13-osios memorialą prie Seimo, Tuskulėnų rimties parką,  Filharmoniją, Signatarų namus, paminklą Žemaitei, paminklą Donelaičiui. Prie kiekvieno iš šių objektų mokinių jau laukė vis kitas pedagogas, paruošęs užduotis.

                      Žemaitės skverelyje, prie paminklo rašytojai, mokiniai turėjo atlikti testą, susijusį su rašytojos gyvenimu ir kūryba: išbraukti sakinius, niekaip nesusijusius su Žemaite, ir suklijuoti dėliones (1 lito, Žemaitės portreto ir Žemaitės paminklo). Kol 5-8 klasių mokiniai darbavosi prie dėlionių, vyresnieji (gimnazistai) stengėsi prisiminti pagrindinius faktus, susijusius su Žemaitės gyvenimu, jos kūryba.

Prie Sausio 13-osios memorialo mokiniai išklausė trumpą pasakojimą apie skaudžius 1991 m. įvykius bei nesunkiai atliko užduotis – suklijavo dėlionę, atsakė į klausimus ir išsprendė kryžiažodį.

Prie filharmonijos atkeliavę mokiniai perskaitė tekstą apie filharmonijos įkūrimo, gyvavimo istoriją ir svarbiausius joje nutikusius įvykius, apžiūrėjo paminklinę lentą. Tuomet, pagal pateiktus klausimus, turėjo išrinkti teisingus atsakymus ir juos suklijuoti.

Prie Signatarų namų, mokinių laukė klausimai apie tai, koks svarbus dokumentas buvo pasirašytas šiame name, kas pirmininkavo Tarybai ir kiek buvo signatarų. Mokiniai turėjo prisiminti bent 3-5 signatarų pavardes ir suskaičiuoti kiek žodžių yra Nepriklausomybės akte.

Prie Vilniaus universiteto K.Donelaičio skulptūros mokiniams reikėjo perskaityti tekstą, įrašyti trūkstamus žodžius į teksto suvokimo užduotį bei nusifotografuoti prie skulptūros.

Prie M.K. Čiurlionio namų mokiniams reikėjo atlikti testą apie garsiojo dailininko ir kompozitoriaus gyvenimo bei kūrybos faktus.

Prie Aušros vartų mokiniai sužinojo, kas yra užrašyta (lotyniškai) virš  Aušros vartų arkos, išgirdo istoriją apie šį objektą ir atliko keletą praktinių užduočių.

Prie paminklo generolui Žemaičiui mokiniai išgirdo pasakojimą apie generolo gyvenimą ir atliko testą.

Tuskulėnų rimties parko memoriale mokiniai realiai prisilietė prie Lietuvos istorijos, išklausė skaudžius pasakojimus apie laisvės kovotojus, partizanus ir atliko praktines užduotis: atsakė į pateiktus klausimus bei išsprendė kryžiažodį.

Visos šešios grupės, aplankiusios 9-ius objektus ir atlikę užduotis mieste, parskubėjo į LKNUC, kur jų laukė paskutinė užduotis: lobių žemėlapis. Šis žemėlapis nurodė įvairias mokykloje esančias vietas. Atlikusi smagias ir netikėtas užduotėles, kiekviena grupė rado po lobį. O suskaičiavus kas greičiausiai ir tiksliausiai įveikė visas dienos užduotis, paaiškėjo nugalėtojai, kuriems buvo įteikti nuostabūs prizai.

Už šios pamokos organizavimą dėkojame pedagogams H.L. Petrauskui, G. Eidėnienei, L. Šližienei, R. Rusovičiūtei ir J. Levickienei. Taip pat, dėkojame pedagogams rengusiems mokiniams užduotis: V. Šlapšinskienei, I. Šilaikienei, R. Nausėdienei, A. Mitkui, J. Malelienei, A. Vasiliauskienei, J. Barisevičienei, K. Jasnauskui ir H.L. Petrauskui bei mokinius lydėjusiems pedagogams.

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas