Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Renginys, skirtas AIDS dienai paminėti „MES PRIEŠ AIDS“

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre gruodžio 11 dieną I- IV gimnazijos klasių mokiniams vyko renginys, skirtas Pasaulinei AIDS dienai paminėti.

Tokio pobūdžio renginys centre vyksta ne pirmą kartą. Apie šių laikų rykštę – AIDS kalbama ir per biologijos pamokas, ir klasės valandėlių metu. Tačiau šiemet biologijos mokytojos – Inga Šilaikienė, Skaidrė Barčienė ir socialinė pedagogė Rasa Rusovičiūtė, nusprendė, kad apie tai reikėtų pakalbėti išsamiau ir suorganizavo renginį „Mes prieš AIDS“, siekiant į šią opią problemą atkreipti vyresniųjų mokinių dėmesį.

Renginio organizatorės, įsisegė raudonąjį kaspiną (simbolį prieš AIDS), norėdamos visiems parodyti, kokia ši liga negailestinga, kaip ji arti mūsų ir palaikyti kiekvieną, šia liga užsikrėtųsį žmogų.

Pirmiausia biologijos mokytojos papasakojo ŽIV viruso istoriją, paplitimą pasaulyje. Mokiniai tiksliai nežinojo, kuo skiriasi ŽIV ir AIDS. Bet po pasakojimo jau visiems tapo aišku, kad ŽIV – tai virusas, kuriuo galima užsikrėsti, o po keleto metų užsikrėtęs ŽIV virusu žmogus, suserga AIDS liga. Vėliau mokytojos aptarė, kokiais būdais galima užsikrėsti ŽIV virusu ir kaip užsikrėsti neįmanoma.

Visa informacija buvo pateikta pasitelkus kompiuterinę techniką. Pateiktose skaidrėse  mokiniai galėjo pamatyti, kaip virusas užkrečia žmogaus kraujo ląsteles, kaip žmogus jaučiasi ir atrodo sirgdamas AIDS. Mokytojos rodė ir įvairias nuotraukas žmonių ir netgi kūdikių, kurie yra užkrėsti mirtinu virusu. Mokinių žinios apie viruso plitimo kelius buvo ne visai tikslios. Jie žinojo tik kelis užsikrėtimo virusu būdus, tačiau, kaip virusu užsikrėsti negalima, žinojo labai nedaugelis.

Mokiniams buvo netikėta sužinoti, kad šiuo metu Lietuvoje daugėja besilaukiančių moterų, kurios yra užsikrėtusios ŽIV. Jie taip pat nežinojo, kad tokios motinos gimdydamos gali užkrėsti savo kūdikius, o pagimdžiusios negalės jų maitinti savo pienu. Pasakojant apie šio amžiaus problemą buvo juntamas didžiulis susidomėjimas. Mokinių akyse galima buvo įžvelgti gailestį sergantiems žmonėms.

Mokinių įgytos žinios buvo patikrintos viktorinos metu. Jie turėjo atsakyti į keletą klausimų, atlikti kitas užduotis (išspręsti rebusą, kryžiažodžius, testus). Pasiūlius parašyti linkėjimus žmonėms, sergantiems AIDS, kiekvienas dalyvis parašė savo nuoširdų palinkėjimą: „Tikiuosi, kad ateityje atsiras geri vaistai nuo ŽIV ir AIDS“, „Turėkit gerą viltį“, „Vilties“, „Stiprybės kovojant už savo gyvybę“, „Kantrybės“, „Melskitės“ ir t.t. Šie šilti ir tikrai nuoširdūs palinkėjimai gal padės AIDS sergantiems žmonėms kovoti už savo gyvybę. Visos šešios komandos buvo apdovanotos saldainiais, nes visos jos pasirodė puikiai: vieniems labiau sekėsi spręsti užduotis, kitiems – kurti plakatus.

Dar ir dabar biologijos kabinete visi norintys gali pamatyti eksponuojamus mokinių plakatus prieš AIDS su jų gražiais palinkėjimais. Tikimės šis renginys paskatino mokinius atsakingiau elgtis ir vertinti savo poelgius.

 

Biologijos mokytojos Skaidrė Barčienė, Inga Šilaikienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas