Sausio mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Sausio mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Sausio 16 -oji buvo LKNUC ugdymo netradicinėse erdvėse diena. Parengiamajai, 1-os  ir 4-os klasės mokiniams pamokos vyko biologijos kabinete. Visi apžiūrėjo akvariumą, aptarė, kas jame „gyvena“. Vėliau parengiamosios ir 1-os klasės mokiniai piešė akvariumą, o tuo tarpu ketvirtokai gilino žinias apie akvariumines žuvytes, augalus, įrengimus bei prietaisus akvariume. Trečios klasės mokiniams pamokos vyko bibliotekoje. Jie skaitė pasaką „Sigutė“, ją aptarė ir piešė iliustracijas.

6b ir 7 klasės mokiniai kartu su mokytojomis G. Eidėniene, A. Aušiūriene, L. Aleksaite-Norvile lankėsi Vilniaus universiteto bibliotekoje bei iliuzijų muziejuje. Ten mokiniai grožėjosi seniausios akademinės bibliotekos Baltijos šalyse salėmis, interjeru, architektūra. Ekskursijoje po istorines universiteto sales, vaikai turėjo galimybę apžiūrėti senųjų rankraščių, knygų, raštų ekspozicijas, drąsiausieji lipo į išlikusį senosios observatorijos bokštelį, kurio viršuje atsiveria nuostabi Vilniaus miesto panorama. Moksleiviai aplankė ir Vilniaus universitetui priklausančią šv. Jonų bažnyčią, apžiūrėjo koplyčias, pasigrožėjo architektūra. Vėliau iliuzijų muziejaus netradicinėje erdvėje vaikai bandė įminti optinių apgavysčių paslaptis, atsakyti į klausimus, kaip sukuriamos iliuzijos, sprendė įvairius galvosūkius.

Dalis 8a klasės mokinių,  8b ir I gimnazijos klasės mokiniai klausėsi ornitologo, gamtos fotografo Mariaus Čepulio fotopasakojimo apie gyvūnų, paukščių, vandens gyvių, augalų fotografavimą, kuriems nufotografuoti prireikė daugybės valandų slėptuvėse įvairiomis sąlygomis. Mokiniai pamatė daugybę nuostabių gamtos fotografijų ir išgirdo įdomių, negirdėtų pasakojimų. Sužinojo, kaip atpažinti nuodingą gyvatę, kokios pelėdos mato dieną, o kokios naktį,  kaip nufotografuoti norimą gyvūną, ko reikia norint tapti gamtos fotografu ir dar daug kitų įdomybių.

IIIa ir IIIb gimnazijos klasės mokiniai lankėsi atnaujintoje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Startas – vaikų ir jaunimo literatūros skyrius, kuris atnaujintas pagal skandinavišką bibliotekų modelį, jaukus ir kartu erdvus, su daug netikėtų kertelių patogiam skaitymui. Mokiniams ypač patiko erdvės, skirtos suaugusiems lankytojams, kuriose galima ne tik knygą ar kitą leidinį susirasti, bet ir parodas apžiūrėti. Čia įkurtos ir patogios erdvės grupėms, kurios turi atlikti bendrą projektinį, kūrybinį, mokslinį darbą. Vasario mėn. lankytojams bus atverta 25 vietų kino salė. Bibliotekoje yra moderni įrašų studija bei labai daug kampų, kampelių, kertelių įsitaisyti vienumoje arba su keliais draugais. Numatyta, kad ateityje Nacionalinė biblioteka dirbs 24 val. per parą. O šiuo metu darbo valandomis ji atvira kiekvienam lankytojui, bet kokio amžiaus, net ir neturinčiam skaitytojo bilieto. Ekskursija mokiniams patiko, biblioteka jiems pasirodė labai moderni, šiuolaikiška. Po to III gimn. kl. mokiniai pasivaikščiojo po Žvėryno mikrorajoną, apžiūrėjo medinius Žvėryno pastatus  bei pradėjo rinkti informaciją centro ilgalaikiam projektui ,,Vilnius – mūsų miestas“.

II, IVa ir IVb gimnazijų klasių mokiniams, kartu su informacinių technologijų mokytoja J. Drazdauskiene, anglų k. mokytoja J. Naimavičiūte-Skuoliene, lietuvių k. mokytoja V. Šlapšinskiene ir LEU studente E. Kisnieriūte netradicinės pamokos vyko Pakruojo dvare. Prie šio dvaro mus pasitiko pats Tadas Blinda, kuris pranešė džiugią naujieną: „Dvare nėra šeimininko – barono, todėl galime drąsiai pašniukštinėti po jo valdas!”. Pakruojo dvaras buvo įkurtas 1531 m. Mokiniai apžiūrėjo dvaro šeimininko kabinetą, valgomąjį, svetainę (pokylių salę), prabangų šeimininkų miegamajį. Buvo galimybė apžiūrėti  ūkinius dvaro pastatus, kuriuose daug senovinių rakandų, įrankių, ūkio darbams skirtų prietaisų, taip pat bausmių rūsį, kuriame gausu  senovinių žmonių kankinimo įrankių, žirgyną,  kur visi norintys galėjo pajodinėti ant žemaituko.

 

Mokytoja R. Nausėdienė

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai