Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Projekto „Sveika gyvensena“ baigiamasis renginys

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre gruodžio 4 dieną I- IV gimnazijos klasių mokiniams vyko projekto „Sveika gyvensena“ baigiamasis renginys, tuo pačiu paminėta ir Pasaulinė AIDS diena.

Tokio pobūdžio renginys centre vyksta ne pirmą kartą. Apie šių laikų rykštę – AIDS, apie rūkymo bei alkoholio žalą kalbama ir per biologijos pamokas, ir klasės valandėlių metu. Tačiau šiemet biologijos mokytojos kartu su socialine pedagoge nusprendė, kad apie tai reikėtų pakalbėti išsamiau ir suorganizavo trumpalaikį projektą apie sveiką gyvenseną ir žalingus įpročius. Tad, šiuo renginiu  ir buvo siekiama atkreipti vyresniųjų klasių mokinių dėmesį į opias šių dienų problemas.

Pradžioje mokiniai aptarė rūkymo ir alkoholio priežastis, poveikį bei pasekmes. Vėliau, keturios mokinių grupės kūrė plakatus, kuriose nurodė rūkymo bei alkoholio vartojimo priežastis, pageidaujamą, nepageidaujamą, žalingą vartojimo poveikį bei jų tarpusavio sąsajas: kur yra vartojimo malonumas, piktnaudžiavimas, pripratimas ar priklausomybė. Šis, keturių grupių darbas parodė, kad mokiniai rado panašumų tarp terminų, įvardytų kaip „priežastys“ ir „poveikis“ (pvz.: „troškimas pritapti prie grupės“). Po šios užduoties, biologijos mokytojos papasakojo apie rūkymo ir alkoholio poveikį organizmui bei pristatė informacinius filmukus apie žalingus įpročius bei jų daromą žalą. Taip pat, paminint Pasaulinę AIDS dieną, priminė ŽIV viruso istoriją bei  paplitimą pasaulyje. Mokiniai tiksliai negebėjo įvardinti, kuo skiriasi ŽIV ir AIDS, tad mokytojos trumpai pristatė pateiktį apie šią, XXI a. rykštę. Mokinių įgytos žinios buvo patikrintos viktorinos metu. Jie turėjo atsakyti į keletą testo klausimų ir atlikti užduotis.

Renginiui baigiantis, mokiniams buvo pasiūlyta parašyti linkėjimus žmonėms, sergantiems AIDS. Kiekvienas dalyvis parašė savo nuoširdų palinkėjimą: „Nepasiduok“, „Saugok sveikatą“, „Vilties“, „Stiprybės“ ir t.t. Šie šilti ir tikrai nuoširdūs palinkėjimai gal padės AIDS sergantiems žmonėms kovoti už savo gyvybę. Visos  komandos pasirodė puikiai: vieniems labiau sekėsi spręsti užduotis, kitiems – kurti plakatus.

Dar ir dabar biologijos kabinete visi norintys gali pamatyti eksponuojamus mokinių plakatus apie rūkymo ir alkoholio žalą bei nuoširdžius palinkėjimus sergantiems AIDS liga. Tikimės šis renginys paskatino mokinius atsakingiau elgtis ir vertinti savo poelgius.

 

Biologijos mokytojos S. Barčienė ir I. Šilaikienė,

 socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas