Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Pažintinė ekskursija į priešgaisrinę stotį

Vasario 25 d. 8 ir I gimn. klasių mokiniai kartu su klasės vadove Milda Pošiūte-Žebeliene ir auklėtoja Irma Dainiene apsilankė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, 2-osios komandos stotyje.

Čia mokiniams buvo pristatyta teorinė-istorinė informacija apie ugniagesių darbą seniau ir dabar, apie šio darbo svarbą. Edukatorė akcentavo, kad dauguma gaisrų žmogaus gyvenamoje aplinkoje kyla dėl paties žmogaus kaltės ir neatsakingo elgesio su ugnimi ir elektra. Buvo pristatyti įdomūs maketai: gyvenamojo namo, kuriame labai daug atvirų gaisro šaltinių, ir dar vienas maketas – kambarys prieš ir po gaisro.

Mokinių buvo paklausta, kaip jie įkrauna savo elektros įrenginius – telefonus, planšetes, kompiuterius. Paaiškėjo, kad netinkamai, nes elektros prietaisų negalima palikti su aktyviais įkrovikliais nakčiai arba ilgam laikui be priežiūros, mat tokiu atveju žmogus negali pastebėti staiga prasidedančio gaisro, ir tai kelia pavojų žmogaus gyvybei ir turtui.

Edukatorė paaiškino, kad gaisras pastatuose gali kilti ir dėl žaibo. Žaibas gali mirtinai nutrenkti ir žmogų, jei žmogus yra lauke, atviroje erdvėje ir nemoka tinkamai savęs apsaugoti, slepiasi netinkamose vietose. Mokiniams papasakota, ką jie turėtų daryti, jei atsiduria lauke stipriai žaibuojant, kur galima ir negalima slėptis, kaip reikėtų apsaugoti save ir kitus.

Mokiniai galėjo pasimatuoti ir trumpai padėvėti senesnių modelių ugniagesių darbo kostiumus ir galvos apdangalus ir dabartines ugniai ir smūgiams atsparias striukes ir šalmus.

Mokiniams buvo parodyta ugniagesių poilsio zona, kurią tik sąlygiškai galime vadinti poilsio zona. Čia ugniagesiai naktimis trumpam gali numigti, tačiau turi vos keliolika sekundžių pasiruošti darbui, kai gaunamas pavojaus signalas.

Įdomiausia ekskursijos dalis mokiniams buvo galimybė apžiūrėti gaisrines mašinas, jose esančią įrangą ir pasėdėti už vienos iš gaisrinių mašinų vairo.

Lietuvių kalbos mokytoja M. Pošiūtė-Žebelienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas