Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Paskaita mokinimas „Lietuvių gestų kalbos (LGK) menas“

Gegužės 8  dieną Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre vyko paskaita-šventė, skirta sričiai, kuri kurtiesiems yra labai svarbi, tačiau Lietuvoje apie ją nėra žinoma daug. Renginio-šventės tema – kurčiųjų išraiškingumą, gabumus, kūrybiškumą ir platų gestų kalbos išraiškos spektrą atskleidžiantis lietuvių gestų kalbos (LGK) menas. Šios temos svarbą ir renginio eigą pristatė renginio vedėja Erika Jočytė. Svečiai iš Kauno gestų kalbos vertėjų centro Arūnas Bražinskas bei Arnoldas Matulis susirinkusią gimnazijos bendruomenę supažindino su keliais ryškiausiais Lietuvos ir užsienio kurčiaisiais menininkais ir atskleidė lietuvių gestų kalbos meno rūšis: gestų kalbos poezija, istorijos su plaštakos formomis, vardų istorijos, skaičių pasakojimai, paminėtas ir kurčiųjų kultūrai itin reikšmingas Visual Vernacular. Ši gestų kalbos meno rūšis kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomenės raktas į oratorystę, scenos baimės nugalėjimą, vaidybos ir savęs valdymo scenoje. VDU dėstytojas, Kauno gestų kalbos vertėjų centro pavaduotojas Arūnas Bražinskas teorinę medžiagą iliustravo kurčiųjų vaizdo įrašais, pristatė savo kurtas LGK meno istorijas. Arnoldas Matulis, pasižymintis puikiu humoro jausmu ir ypatinga gestų plastika pristatė lietuvių gestų kalbos poezijos subtilybes, iliustravo tai savo kurtais poezijos pavyzdžiais, lygino paprastus pasakojimus su turtinga kurčiųjų gestų kalbos poezija. Antroji svečio Arnoldo Matulio tema – anekdotai.  Susirinkę mokiniai ir mokytojai sužinojo, kaip yra kuriami anekdotai gestų kalba, neilgai trukus – prapliupo juoktis iš taiklių svečio A. Matulio pateiktų anekdoto pavyzdžių. Renginį papildė ir LKNUC teatro mokytojos A. Teresės ruošti 8 a klasės mokiniai D. Bražiūnas bei S. Sagatovskytė, kurie pristatė savo vardų istorijomis, kurtomis paisant LGK meno taisyklių.

Susipažinus su LGK meno rūšimis, tipais, jų specifika, buvo inicijuotos užduotys susirinkusiems. Šešios mokinių grupės per labai trumpą laiką paruošė gestų poezijos, istorijų, anekdotų pavyzdžių. Renginio-šventės vedėja Erika Jočytė, Ada Zabulionytė bei svečiai padėjo mokiniams į užduotis pasižiūrėti kūrybiškai, nugalėti scenos baimę, jaudulį. Buvo pristatyti šeši įspūdingi LGK meno pavyzdžiai.

Šis renginys buvo inicijuotas, norint skleisti žinią apie LGK meną, jo svarbą, ypatybes. LGK meno pagalba, į daugelį mokyklos užduočių galima pažvelgti kūrybiškai, jis didina motyvaciją, lavina vaizduotę, praplečia supratimą apie kurčiųjų kultūrą bei gestų kalbos galimybes. Šis renginys – pirmas žingsnis link panašaus pobūdžio paskaitų-švenčių ciklo, kuris planuojamas jau nuo šių metų rudens. Šios iniciatyvos autorė lietuvių gestų kalbos vertėja Anželika Teresė.

Lietuvių gestų kalbos vertėja A. Teresė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas