Spalio mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Spalio mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Spalio 18 dieną LKNUC pamokos vyko netradicinėse aplinkose. Parengiamosios–4 klasių mokiniai mokėsi Filaretų pradinės mokyklos dendrologiniame pažintiniame take. Pradinukai susipažino su ten augančiais augalais, jų įvairove. Vėliau žaidė lauko šachmatais.

5, 6a, 7 ir 8b klasių mokiniai kartu su mokytojomis J. Naimavičiūte-Skuoliene, A. Jurele, D. Bieliauskiene ir V. Gelašvili netradicines pamokas pradėjo „Lietuvos Geležinkelių“ muziejuje, kuriame kaupiamos ir saugojamos muziejinės vertybės, susijusios su geležinkelių istorija ir „Lietuvos geležinkelių“ veikla. Apžvalginėje ekskursijoje gidė supažindino su geležinkelio stočių istorija, ryšių istorija, kelio statybos istorija, Geležinkelių transporto signalizacijos istorija, buvo žaidžiami edukaciniai žaidimai, fotografuojamasi su geležinkelininkų drabužiais, žiūrimas mokomasis filmukas. Po to visi vyko į nepaprastą „Iliuzijų muziejų“, kuriame stebėjosi įspūdingais eksponatais ir jų atliekamomis funkcijomis. Po veiklų muziejuose mokiniai užkando ir visų kartu buvo nuspręsta į Centrą grįžti pėsčiomis pro rudeniškais lapais pasipuošusį Bernardinų parką, kuriame mokiniai labai smagiai praleido laiką. Grįžome labai pavargę, bet be galo laimingi.

6b ir 8a klasės kartu su mokytojais R. Rusovičiūte, L. Petrausku, G. Eidėniene ir A. Aušiūriene vyko į Bažnytinio paveldo muziejų. Tyrinėjo, aptarinėjo krikščioniškuosius simbolius, bažnyčios lobyną, sužinojo apie bernardinių (moterų) vienuolių gyvenimą ir žaidė edukacinį žaidimą „Pabūk archeologas“. Iš muziejaus pamokos persikėlė į Katedros požemius ir varpinę-apžvalgos aikštelę, kur taip pat vyko edukacinis užsiėmimas „Kam skambina varpai?“

I, II, IVa ir IVb gimnazijos klasės kartu su mokytojomis N. Narušyte, O. Kločka, V. Šlapšinskiene, M. Pošiūte-Žebeliene ir Ž. Jurgeliene keliavo į Pilaitės dvaro malūną. Čia vyko integruota lietuvių kalbos, chemijos ir fizikos pamoka „Duonos kelias“. Pirmiausia, dvaro edukatorė supažindino su senoviniais žemės ūkio padargais, esančiais šalia restauruoto Vandens ir vėjo malūno. Fizikos mokytoja Olga paaiškino šių mechanizmų veikimo principus. Jaukiai įsikūrę malūno viduje stebėjome chemijos mokytojos Neringos duonos gaminimo procesą, mokėmės, kaip paruošti raugą, kokius produktus naudoti, kaip maišyti tešlą. Čia pat, prie gardžios vaistažolių arbatos, šios duonelės ir paragavome. Lietuvių kalbos mokytojos papasakojo apie duoną lietuvių liaudies tautosakoje ir papročiuose.

IIIa ir IIIb gimnazijos klasės su mokytojomis S. Barčiene, V. Vincloviene ir R. Nausėdiene važiavo į Utenos rajone, Leliūnų kaime, įsikūrusį V. Valiušio keramikos muziejų. Jo įkūrėjas Vytautas, save tituluojantis Lietuvos puodžių karaliumi, papasakojo kaip savo lėšomis ilgus metus kaupė eksponatus ir kodėl įkūrė muziejų. Ekspozicijų salėse mokiniai tyrinėjo įvairius senovinius, buitinius rakandus, indus. Mokėsi atskirti aukštaitiškus ąsočius nuo žemaitiškų. Aiškinosi kuo skiriasi rauginimui skirti indai nuo birių produktų indų ir kitas keramikos paslaptis. Bene didžiausią paslaptį – kas vyksta keramikos krosnyje degimo metu – mokiniai išsiaiškino pabuvoję improvizuotoje krosnyje su „degančiomis“ sienomis ir pasižiūrėję trumpą filmuką. Iš muziejaus salių nusileidę į dirbtuves, dalyvavo molio žiedimo pamokoje. Paaiškėjo, kad žiedimas – nelengvas, daug įgūdžių reikalaujantis, tačiau labai įtraukiantis ir nenuspėjamas procesas. Atsisveikinę su maloniai priėmusiu puodžių karaliumi, pakeliui į namus, apžiūrėjo Alantos dvarą. Jame įsikūręs kraštotyros muziejus ir biblioteka, V. Žuko meno galerija.

 

VASARIO 12 D. – NETRADICINIŲ PAMOKŲ DIENA

VASARIO 12 D. – NETRADICINIŲ PAMOKŲ DIENA

ETIKOS PAMOKA KITAIP: „HOLOKAUSTAS LIETUVOJE“ KAUNO IX FORTE

ETIKOS PAMOKA KITAIP: „HOLOKAUSTAS LIETUVOJE“ KAUNO IX FORTE

Lapkričio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

Lapkričio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

SPALIO MĖN. PAMOKOS NETRADICINĖSE APLINKOSE

SPALIO MĖN. PAMOKOS NETRADICINĖSE APLINKOSE

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai