Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Mokytojų išvyka į Švenčionių kraštą

Mokytojų dienos išvakarėse LKNUC pedagogai tradiciškai išsirengia pasižvalgyti po dar neaplankytus ar mažiau žinomus Lietuvos kraštus. Šį kartą išvykos organizatoriaus Alfonso Mitkaus siūlymu, mokyklinis autobusiukas pasuko Švenčionių rajono keliais, aplankydamas Cirkliškį, Švenčionis bei Sirvėtos regioninį parką.

Pirmasis sustojimas – Cirkliškio dvaro sodyba. Dvarą kadaise valdė Lietuvos didysis kunigaikštis, vėliau garsios didikų giminės – Goštautai, Radvilos. Dabartiniai vėlyvojo klasicizmo stiliaus rūmai pastatyti 1830 m., valdant Mostovskiams. Šiuo metu dvare įsikūręs Švenčionių profesinio rengimo centras. Džiugu, kad šios viešnagės metu užsimezgė nauji ryšiai bei pasidalinta idėjomis dėl galimo bendradarbiavimo.

Trumpai stabtelėję Švenčionyse, atvykome į Sirvėtos regioninį centrą ir patekome į magija bei paslaptingumu mus apgaubusį pėsčiųjų taką ,,Mitologija“. Vaikštinėdami 2014 metais įrengtu 1 km ilgio mitologiniu taku, apžiūrėjome net septyniolika akmeninių skulptūrų, kurios atspindi senovės lietuvių dievybių bei mitologinių būtybių sampratą. Regioninio parko gidas Marius išsamiai bei labai įtaigiai pristatė Aukščiausio Dievo, Perkūno-Velino, Laimos, Velionos, Gabijos, Medeinos, Žemynos, Žemėpačio, Javinės, Giraičio, Aušlavio, Krematos, Lazdonos, Upinio ir Ežerinio bei Kelukio skulptūras.

Bene daugiausiai šurmulio sukėlė miško dievybių skulptūra, vaizduojanti Medeiną – dar vadinamą Žvėrūna, Žvorūna. Labai įdomi ir Zuikių dievybė, globojusi mažus miško žvėrelius. Visi išvykos dalyviai susidomėję klausėsi Mariaus, kuris priminė ir kai kuriuos prietarus, susijusius su zuikiu. Pavyzdžiui, buvo tikima, kad jei prieš medžioklę iš miško išbėga zuikis – medžioti ar žengti į mišką negalima. Apsižvalgę, bet ilgaausio taip ir neišvydę, palaikėme tai geru ženklu tęsti pasivaikščiojimą bei surengti smagią fotosesiją prie miško dievybių skulptūros.

Apsukę ratą ir grįžę prie Sirvėtos lankytojų centro, pakeliui dar sutikome Maumą. Parko sumanytojai šią mitologinę būtybę įkurdino prie tvenkinio, šalia suręstas ir šulinys. Tikėta, kad gleivėta, maurais aptekusi mitologinė būtybė gyvena šulinyje, rečiau ežere ar pelkėje. Pasak pasakojimų, norėdami įsiteikti Maumui, sodybos šeimininkai į šulinį įberdavo druskos.

Išvykos pabaigoje siauru miško keliuku nuvykome pasigrožėti Sirvėtos regioninio parko apylinkėmis nuo Kačėniškės piliakalnio. Prieš daugiau kaip du tūkstančius metų čia jau buvo gyventa žmonių, kurie, saugodamiesi nuo priešų, susirentė pilį. 1998 m. Kačėniškės piliakalnis, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, paskelbtas kultūros paminklu.

Jau grįžant Vilniaus link kirbėjo mintis, kad būtinai dar sugrįšime į Švenčionių kraštą ir su artimaisiais, ir su mokiniais, kuriems Sirvėtos regioninio parko lankytojų centras siūlo įvairių edukacinių programų.

Istorijos mokytoja R. Kumštytė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas