Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Mokslo metų apibendrinimui skirta ekskursija į Šilalę ir Klaipėdą: buvo šaunu!

Birželio 2-oji – ekskursijų diena mūsų Centre, todėl kartu su didžiąja dalimi 5–12 kl. mokinių vykome į tolimesnę ekskursiją, kuriai skyrėme visą dieną – nuo pat ankstyvo ryto iki pat vėlyvo vakaro. Ekskursijai vadovavo mokytojos Agnė, Milda, Vitalija, Jurga ir vertėjas Dovydas.

Buvome suplanavę nuvykti ir aplankyti Šilalės rajone įkurtą Dionizo Poškos Baublių muziejų, Klaipėdos rajone, Radailių kaime, veikiantį dinozaurų parką bei Klaipėdos rajone, Jonušų kaime, įkurtą zoologijos sodą. Plano laikėmės, jį įgyvendinome ir  nuveikėme net daugiau – spėjome trumpai pabūti ir prie jūros.

Ekskursija prasidėjo 6.30 val. Pajudėję iš Vilniaus, riedėjome į Bijotus. XIX amžiuje Dionizo Poškos Bijotuose (Šilalės raj.) įkurtas pirmasis kraštotyros muziejėlis šiandien ir toliau puoselėjamas, virtęs tikru muziejumi, neseniai atnaujintas, sutvarkytas didžiulis šalia jo esantis parkas. D. Poškos Baubliai –  tai du senuose dideliuose ąžuolo kamienuose įrengti kambarėliai, jau matyti vadovėliuose, tačiau gyvai atrodo visai kitokie (lyg ir nemaži, bet kartu ir ne tokie dideli kaip kad aprašoma senesniuose dokumentuose), nuo XX amžiaus pabaigos uždengti stiklo gaubtais: įdomu buvo juos patiems apeiti, apžiūrėti vidų ir kitus nuo D. Poškos laikų išlikusius eksponatus. XIX amžiuje be jokios ypatingos technikos šiuos ąžuolų kamienus atridenti į Bijotus buvęs itin sunkus, keliolikos vyrų jėgų pareikalavęs darbas. Ne tik poetas, kultūros veikėjas, bet ir nenuilstantis kolekcininkas buvęs žemaitis Poška: kilo klausimų, iš kur gi buvo Poškai atgabentas banginio kaulas, kuris ir šiandien eksponuojamas mažajame Baubliuke.

Apžiūrėję Baublių muziejų ir atsikvėpę, keliavome į Dino parką Radailiuose, Klaipėdos raj. Kasmet jame vis kažkas naujo sugalvojama lankytojams. Įdomu apžiūrėti realaus dydžio dinozaurus didelėje, atviroje erdvėje. Smagu, kad visos kitos parke siūlomos pramogos įskaičiuotos į lankytojo bilieto kainą: ir 5D kinas, ir veidrodžių labirintas, ir pasiplaukiojimai vandens dviračiais.

Po Dino parko pietavome Klaipėdoje ir nusprendėme trumpam stabtelėti prie jūros Melnragėje. Vaikai ypač džiaugėsi šia neplanuota staigmena. Mes, mokytojai, nustebome sužinoję, kad kai kurie vaikai Baltijos jūrą mato pirmą kartą.

Paskutinė plano dalis – Mini Zoo Jonušuose, Klaipėdos raj. Ne visai teisinga sakyti, kad šis zoologijos sodas – tik mini sodas, nemažai jame egzotiškų gyvūnų, net 150 skirtingų rūšių gyventojų, iš kurių įspūdingiausi – tigrai, baltieji tigrai, liūtai, pumos, meškos.

Šia tolimesne kelione apibendrinome 2015–2016-uosius mokslo metus, buvo matyti, kad mokiniams ji patiko, grįždami atgal į Vilnių dalinomės patirtais įspūdžiais ir kalbėjomės apie ateities planus, lūkesčius.

Mokytoja M. Pošiūtė-Žebelienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas