Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Mokinių išvyka į Trakus

Baigiantis mokslo metams, gegužės 27 d., 7-8 ir Ib gimnazijos klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis vyko į Trakus. Nors oras buvo lietingas, nuotaikos tai nesugadino. Visų pirma aplankėme Angelų kalvą. Pirmojo angelo skulptūra iš ąžuolo medžio čia buvo pastatyta 2009 metais. Šiandien jau galima pamatyti 28 didingus ąžuolinius angelus simbolizuojančius krikščioniškąsias vertybes: „Meilę“, „Tikėjimą“, „Dvasios ramybę“, „Gyvybę“, „Pasiaukojimą“, „Taiką“, „Bičiulystę“, „Atjautą“, „Saugojimą nuo pikto“, „Dvasios stiprybę“, „Gerąją žinią“, „Kūrybą“, „Sveikatą“, „Santarvę“, „Šeimą“, „Palaiminimą“, „Atgimimą“, „Gyvenimo džiaugsmą“, „Tiesą“, „Kantrybę“, „Šviesias mintis“, „Mokslą ir prasmingas žinias“, „Lietuvos vienybės angelą“, „Baltijos kelią saugančius angelus“, „Slėnio angelą“, „Lietuvos seniūnų vienybės angelą“, „Trakų kraštą globojantį angelą“, „Senjorų angelą“. Prie šių angelų mokiniai paliko ir savo rankomis karpytus angelus su asmeniniais prašymais. Kokie tie prašymai, tegul lieka paslaptimi…

Kita stotelė buvo vaizdingoje vietoje šalia Galvės ežero įsikūręs Užutrakio dvaras. Jį 1898-1901 m. pasistatydino garsi ir kilminga bajorų (grafų) Tiškevičių giminė kaip vasaros rezidenciją. Užutrakio dvarą supa nuostabus ežerų kraštovaizdis su vaizdu į Trakų pilį, šalia dvaro esantis parkas garsus ne tik dekoratyviniais augalais, bet ir savo marmurinėmis Dianos, Floros, Ariadnės, Bakcho, Mergelės Marijos su kūdikiu skulptūromis. Užutrakio dvaras ir šalia esantis parkas 1993 m. paskelbtas kraštovaizdžio architektūros draustiniu. Nuo Užutrakio patraukėme link istorija alsuojančios, gotikinės Trakų salos pilies. Pilis pastatyta Lietuvos kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva XIV a. pr. – XV a. pab., kaip viena iš LDK valdovų rezidencijų. Nuo 1962 m., kai pilis buvo pilnai atstatyta čia veikia Trakų istorijos muziejaus ekspozicija, kurioje atsispindi Trakų miesto, pilių ir Trakų žemės istorija. Pilies salėse bei menėse eksponuojami baldai, moliniai indai, porceliano bei stiklo dirbiniai, spaudai, medžioklės trofėjai, šarvai, ginklai, monetos bei kiti archeologiniai radiniai. Trakų istorijos muziejaus ekspozicija apima laikotarpį nuo seniausių laikų iki XX a. vidurio. Nuo gotikinės Trakų pilies pasukome link buvusios Trakų pusiasalio pilies. Kadaise šioje vietoje buvo įsikūrę Dominikonų vienuoliai, veikė vienuolynas. Šiandien čia įrengtas Sakralinio meno muziejus, kuriame eksponuojami liturginiai indai, drabužiai, altoriaus reikmenys, religinio siužeto dailės kūriniai. Vienuolyno koplyčia baigta restauruoti 2004 metais: restauruoti sieniniai altoriai, koplyčios langus puošia vitražai su šv. Dominyko ir šv. Jono Nepamuko figūromis. Po koplyčia restauruotas rūsys, kur eksponuojami liturginiai reikmenys, parodytas vienuolių gyvenimas, buitis.

Visai šalia Sakralinio meno muziejaus įsikūręs Karaimų tautos muziejus. Apsilankėme ir jame. S. Šapšalo karaimų tautos muziejuje veikianti ekspozicija supažindina su karaimų tautos istorija, buitimi bei papročiais ir yra vienintelis šios tautos, kuri prieš 600 metų iš Krymo atsikraustė į Lietuvą, muziejus. Muziejus įkurtas 1967 m. Nuo 1997 m. atnaujintoje ekspozicijoje galima pamatyti samurajaus šarvus, begemoto odos skydą, įvairių durklų, išpuoštų koralais ar kitais brangiais akmenimis, strėlių su lankais, balnus, buities rakandus, karaimų tautinius rūbus.

Prisilietę prie istorijos bei šiek tiek pavargę užsukome į netoliese esančią jaukią karaimų kavinukę „Kiubetė“ .

Trakai mažas miestas, bet su didinga istorija. Lietuvoje yra dar daug tokių vietų, kurių populiarumas priklauso ne nuo dydžio, o nuo vaidmens tautos istorijoje. Trakai – vienas iš jų (S. Mikulionis).

Socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė, biologijos mokytoja S. Barčienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas