Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Mamytės dienos paminėjimas Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriuje

LKNUC Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriuje jau tapo gražia tradicija gegužės pradžioje originaliai paminėti Mamytės dieną. Pirmą kartą šią šventę pradėjome kartu švęsti prieš keletą metų. Skyrius kasmet plečiasi, ateina vis daugiau naujų vaikučių, dabar jų turime 51. Kaip žinoma, individualią surdopedagoginę pagalbą gaunantys vaikai su sutrikusia klausa ir/ar kochleariniais implantais pas mus atvyksta ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų miestų bei vietovių. Sutrikusios klausos vaikus auginančios šeimos ir vaikai kartu centre susitinka retai – tik kelis kartus per metus: Kalėdinėje vakaronėje ir Mamyčių šventėje. Šie du kasmetiniai renginiai – tai viena iš tėvų įtraukimo į bendradarbiavimą su ugdymo įstaiga formų, kaip ir tėvų savitarpio pagalbos grupių kūrimas. Sutrikusios klausos ir/ar vaikus su kochleariniais implantais auginantiems tėveliams, o ypač mamytėms, nėra paprasta priimti nelengvą gyvenimo iššūkį – auginti kitokį vaiką, tad bendri susitikimai prie kavos puodelio, bendros šventės padeda šeimoms įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, pasidalinti vertinga informacija, atrasti bendraminčių ar net draugų. Savitarpio pagalbos grupių veikla grindžiama bendrumu, savitarpio supratimu, pasitikėjimu ir pagarba.

Kaip tapo įprasta, Mamyčių šventė prasideda grupe, kurią veda centro psichologas Vytis Valantinas. Valandą laiko mamos praleidžia centro sensoriniame kambaryje, kur vyksta susitikimas, padedantis naujai įprasminti kasdienę patirtį, kitu kampu pažvelgti į savo, kaip mamos pašaukimą. Grupėje mamos ieško svarbių atsakymų: kaip rūpintis ir mylėti nepervargstant, atrandant laiko svarbiausiems ne tik kitų šeimos narių, bet ir savo poreikiams? Ar galima būti tokia pat gera mama, padarant šiek tiek mažiau, ir kt.

Kol mamos dalyvauja grupėje, skyriaus surdopedagogės I. Bliakevičienė, A. Luckevič, V. Tutinienė ir R. Vyšniūnienė su savo ugdytiniais skuba daryti joms dovanėles. Iš iš anksto paruoštų dažytų ir iškarpytų kiaušinių dėkliukų, tampomo popieriaus, medinių iešmelių bei džiovintų dumplūnių gaminamos gėlytės. Po to visa komanda skuba repetuoti koncerto: deklamuoti eilėraštukų, mokytis dainelių su judesiais. Vos spėjus pasirengti antrajai iškilmių daliai, į 102 kabinetą jau suguža besišypsančios mamos. Susėdusios prie kavos puodelio, jos stebi vaikučių pasirodymą. Kai kurios iš jų, surdopedagogės I. Bliakevičienės pakalbintos – ir programoje sudalyvauja, eilėraščius perskaito. Po linksmo koncerto – kita dalis: akimirkos iš mamyčių vaikystės, pateiktyse rodomos mažų mamų nuotraukos. Vaikams belieka tik atspėti: kieno mama yra, pavyzdžiui, ta mergaitė su lėle rankoje? O tai, pasirodo, nemenka užduotis skyriaus ugdytiniams, net trečiokui Dominykui, kurį teko įtikinėti, kad nuotraukoje rodoma mergaitė – tikrai jo mama, tik dar labai maža, gal ketverių metų. Po jaudinančios reminescencijos šventė tęsėsi prie vaišių stalo: mamytės susibūrė į ratelį pokalbiui prie kavos puodelio, o individualias surdopedagogines pratybas lankantys vaikai kartu žaidė bei žiūrėjo animacinius filmus. Vakarop, jau atsisveikinat, ne viena mamytė dėkojo švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus komandai už įdomiai, prasmingai ir originaliai parengtą vakarą, kurio metu turėjo galimybę pabūti, pabendrauti su kitomis negalinti girdėti vaiką auginančiomis mamytėmis bei specialistėmis, o taip pat sulaukti pačių nuoširdžiausių savo vaikų sveikinimų Mamytės dienos proga.

Surdopedagogė R. Vyšniūnienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas