Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Mamyčių šventė Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriuje

Š. m. gegužės 2 d. Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriuje vyko tradicinė Mamyčių šventė sutrikusios klausos vaikams bei vaikams su kochleariniais implantais, ugdomiems bendrojo ugdymo mokyklose. Pagal tradiciją pirmiausia į šventę susirinkusios mamos kviečiamos apsilankyti centro sensoriniame kambaryje. Šiais metais psichologas V. Valantinas pasiūlė mamoms atlikti streso mažinimui skirtą meditacijos pratimą.

Tuo metu, kai mamytės buvo sensoriniame kabinete, vaikai su surdopedagogėmis plušėjo technologijų kabinete: koliažo technika darė mamyčių portretus. Per daugelį metų mažieji skyriaus ugdytiniai susidraugavo, didesnieji visada padeda mažesniems, tad jokių ašarų, kol mamyčių nėra, nebereikia.

Kai baigėsi mamyčių meditacija sensoriniame kabinete, visi kartu nuskubėjome į aktų salę, kur mūsų laukė šventinis koncertas. Socialinės pedagogės R. Rusovičiūtės kvietimu visiems šoko bei dainavo Vilniaus ,,Meteoro“ vaikų ir jaunimo klubo atlikėjai. Smagūs šokiai ir skambios dainos išjudino visus žiūrovus. Ypač koncertu buvo sužavėti patys mažiausieji – Dominykas, Augustas ir Gabrielius. Jie negalėjo akių atitraukti nuo scenos ir visaip, ar judesiais, ar plojimais, ar pritariant balsu bandė kartu dalyvauti programoje. Švietimo pagalbos, vertinio ir konsultavimo skyriaus vedėja D. Burkauskienė visų susirinkusių vardu nuoširdžiai padėkojo jauniesiems atlikėjams bei jų vadovei už puikų pasirodymą, smagią nuotaiką ir įteikė padėkos raštus bei saldumynų maišelį.

Po koncerto visi šventės dalyviai patraukė į 102 kabinetą. Ten vyko pagrindinė šventės dalis – Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus ugdytiniai sveikino savo mamytes. Jie šoko, deklamavo eilėraščius bei įteikė dovanėles – mamyčių portretus. Pasirodymą užbaigė visų kartu atliekama lopšinė ,,Šarkelė varnelė“. Lopšinė – švelniausias meilės vaikui pasireiškimas, tad vaikai, patogiai įsitaisę ant mamyčių kelių, siūbuojami bei jų šiltų rankų apgaubti dar kartelį galėjo pajusti begalinę ir besąlygišką motiniškos širdies meilę, kuri yra ,,kantri, maloninga, nepavydi, ji nesibaigia ir neišpuiksta, ji visa pakelia, viskuo tiki, viskuo viliasi, ji nesibaigia niekada“…

Sveikinimui pasibaigus, niekas neskubėjo skirstytis namo, visų laukė saldumynais nukrautas vaišių stalas. Vaikai ir jų mamytės turėjo laiko pabendrauti su savo naujais ir senais draugais, pažįstamais, surdopedagogėmis. Jau daug metų skyriuje organizuojamos tokios bendros šventės, tad palaipsniui susiformavo puikūs mūsų mažojo kolektyvo tarpusavio santykiai, atsirado laisvumas, bendri interesai, poreikis būti kartu.

Tokie bendri renginiai labai reikalingi – padeda geriau dirbti viena linkme, labiau įsigilinti, geriau pažinti vieni kitus, kryptingiau veikti, skatina ir generuoja naujas idėjas ir planus ateičiai.

Surdopedagogė R. Vyšniūnienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas