Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Girdutė Lepeškienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Mamos diena švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriuje

2014 m. gegužės mėn. 8 d. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro salėje vyko švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriuje individualią surdopedagoginę pagalbą gaunančių vaikų mamyčių šventė. Ši šventė jau tampa tradicine, organizuojama ne pirmus metus. Šventės akcentas – speciali dovana mamytėms – dalyvavimas relaksacinėje –savitarpio paramos grupėje, kurią veda psichologas V. Valantinas. Jaukioje LKNUC sensorinio kambario aplinkoje grupės dalyvės kartu su psichologu aptarė kai kuriuos daugeliui mamų pažįstamus sutrikusios klausos vaikų auklėjimo sunkumus. Specialios kambario dekoracijos, originalus apšvietimas, žvakės bei kvapų terapija padėjo mamytėms atitolti nuo kasdienių rūpesčių ir lyg iš šalies pažvelgti į kai kurias bendras ugdymo problemas bei pasidalinti idėjomis, kaip galima būtų šiuos rūpesčius išspręsti gyvenime.
Kol mamytės linksmai klegėdamos sekė paskui Centro psichologą V. Valantiną į relaksacijos kambarį, skyriaus surdopedagogės I. Bliakevičienė, A. Luckevič, V. Tutinienė ir R. Vyšniūnienė palydėjo vaikus į trečią aukštą, kur salėje buvo atidarytos dovanėlių mamytėms dirbtuvėlės. Šiais metais dovanėles ruošti padėjo ir vyriškos rankos – kai kurie kartu atėję tėveliai. Susėdę salėje prie stalų, vaikai, padedami skyriaus surdopedagogių ir skyriaus vedėjos D. Burkauskienės, susikaupę savo mylimoms mamytėms kūrė originalias dovanėles – iš siūlų, juostelių, spalvotų akmenėlių, popieriaus. Kiekvienas, net mažiausiasis, taip pasinėrė į kūrybą, kad net užmiršo, kad yra vienas ir mamos šalia nėra …Kiekvienas darbelis pasižymėjo originalumu, spalvingumu, buvo nuotaikingas. Mokantieji rašyti ant savo darbelio kampo dar išraitė vardo raideles ir išdidžiai dairėsi aplinkui – ar tikrai visi mato jų pastangas, juk įdėta tiek širdies ir darbo!
Kai visi vaikai baigė ruošti dovanėles ir jas saugiai sudėjo ant palangių, prasidėjo antroji dovanų mamytėms rengimo dalis: visi dalyviai, sulipę ant scenos, mokėsi naujos dainos, skirtos mamytei, žodžių ir judesių. Koncerto scenarijų papildė vaikų deklamuojami eilėraščiai, sakomi sveikinimai ir net vienos šeimos broliuko bei sesytės mini vaidinimas. Ne vieną kartą parepetavę koncerto eigą, smagiai pajudėję, mažieji dalyviai nusileido nuo scenos prie stalų laukti mamyčių. Vos kiekvienas jų spėjo pasiimti nuo palangės savo dovanėles, kai atsidarė salės durys ir į vidų sugužėjo besišypsančios vaikučių mamos. Gražiai palydėtos prie savo kėdžių, jos buvo apibertos sveikinimo dovanomis ir vaikučių bučiniais. Po skyriaus vedėjos D. Burkauskienės sveikinimo žodžio prasidėjo mamytėms skirtas koncertėlis. Ir nors scenoje stovintieji buvo skirtingo amžiaus ir retai, tik per šventes kartu susitinkantys, koncertas pavyko puikiai. Vaikai jautėsi laisvai, drąsiai dainavo, judėjo pagal muziką, sakė eilėraščius, o kai kurie – net sveikinimo kalbas mamytei.
Po sveikinimo koncerto šventės dalyviai nuskubėjo į mažąją salytę pasistiprinti prie šventinio stalo. Pasivaišinę ir atsigėrę kiekvienas susirado sau draugų ir pašnekovų ir susibūrė į ratelius pabendravimui: tėveliai su kavos ar arbatos puodeliu rankose šiltai dalinosi sutrikusios klausos vaikų auginimo aktualijomis, o mažieji – vieni aktyviai komunikavo, kiti susikaupę žiūrėjo animacinius filmukus salėje.
Šventei pasibaigus, niekas neskubėjo skirstytis, tradiciniai švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus tėvų, vaikų ir mokytojų susibūrimai padeda atrasti naujų draugų, išgirsti kvalifikuotą specialisto patarimą, smagiai kartu praleisti laiką.
Skyriaus darbuotojai rūpinasi sutrikusios klausos vaikų tėvelių į(si)traukimu į mokyklos gyvenimą ir stengiasi rasti naujų, netradicinių būdų, kurie padėtų sukurti tokią bendradarbiavimo su tėvais atmosferą, kuri skatintų teigiamas jų reakcijas, tikėjimą savo vaiko galiomis bei užtikrina stiprią šeimų ir mokyklos partnerystę.

Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus surdopedagogė R. Vyšniūnienė

 • Renginių kalendorius
 • KONKURSAS LIETUVOS KURČIŲJŲ IR NEPRIGIRDINČIŲJŲ UGDYMO CENTRO DIREKTORIAUS PAREIGOMS EITI
 • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
 • Pamokų laikas
 • Atostogos
 • Bendradarbiavimas
 • Pirštų abėcėlė
 • PARAMA gimnazijai (2% GMP)
 • VAIKŲ MAITINIMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS
 • PREVENCINĖS PROGRAMOS
 • SVARBI INFORMACIJA TĖVAMS
 • PAGALBĄ TEIKIANČIOS ORGANIZACIJOS LIETUVOJE
 • TURTO NUOMOS KONKURSAS

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2019 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas