LKNUC mokytojų vasaros išvyka

LKNUC mokytojų vasaros išvyka

Šių metų birželio 19 dieną 12 LKNUC mokytojų išvyko į ekskursiją po Panevėžį ir jo apylinkes. Trumpam stabtelėję pasigrožėti Panevėžio miestu, patraukėme link Piniavos, kur įsikūręs bene vienintelis Lietuvoje privatus muziejus. Ten mus pasitiko šio muziejaus savininkas, įkūrėjas, kolekcininkas, save tikru bajoru laikąs Klementas Sakalauskas.

Visų pirma, jis pasiūlė mums sugalvoti po norą ir palydėjo prie tvenkinio, kuriame netrukus išvydome didelę auksinę žuvelę. Anot pono Klemento, ji ne tik norus pildo, bet ir jo sodybą su visu muziejumi akylai saugo. Vėliau patraukėme link garažų, kuriuose ne tik daug sovietinius laikus menančios atributikos, bet ir įspūdingiausias muziejaus eksponatas – amerikietiškasis Lincoln automobilis, pagamintas 1931 metais ir nusifilmavęs filmo „Krikštatėvis” pirmojoje dalyje. Kaip teigė p. Klementas, automobilio visos dalys autentiškos, jis tik šiek tiek perdažytas ir paremontuotas, tačiau važiuoklė tvarkinga. Šeimininkas šiuo automobiliu važiuoja tik ypatingomis progomis ir tik pasipuošęs fraku. Prie garažų puikuojasi ne ką mažiau įspūdinga, paties kolekcininko rankomis restauruota, garo mašina, pagaminta 1876 metais. Tolėliau nuo jos, visa virtine rikiuojasi įvairūs senoviniai varikliai, traktoriai ir kita technika.

Papasakojęs apie ją, šeimininkas mus nusivedė į senovinę klėtį, kur per du aukštus įsikūręs dar vienas jo muziejus. Pirmajame aukšte – galybė senovinių buities rakandų, vien lygintuvų kolekcijoje – 250, ir nė vieno tokio pat. Brangiausi pirmo aukšto kolekcijoje, anot šeimininko, du eksponatai – dinozauro kiaušinis ir meteoritas. Antrajame klėties aukšte – šimtmečius skaičiuojanti vienetinių muzikos instrumentų ir aparatų (įvairių patefonų, gramofonų) kolekcija. Jų – daugiau nei 50 ir visi veikiantys. Tuo netrukome įsitikinti, kai Klementas prisuko net kelis šimtmečius menančius gramofonus ir iš jų pasklido nuostabios, šiek tiek traškančios, melodijos. Apsilankymas Klemento Sakalausko muziejuje-sodyboje buvo nuoširdus ir šiltas. Kaip, beje, ir pats savininkas.

Kita mūsų įsimintinos išvykos stotelė – Bistrampolio dvaras. Čia mus pasitiko ir apie didingą Bistramų giminę bei šio dvaro istoriją papasakojo ūkvedys, „savanoris gidas” Jonas Plėštis. Jo pasakojimas tikrai neprailgo, nes minėjo jis ne tik oficialius istorinius faktus, bet ir ponų gyvenimo pikantiškus nutikimus, kuriuos išsaugojo ir iš kartos į kartą perdavė aplinkinių kaimų gyventojai. Ne mažiau pikantiškai skambėjo gido pasakojimai apie dvaro gyvavimą sovietmečiu, kai rūmas buvo paverstas tiesiog kaimo daugiabučiu.

Papietavę dvaro restorane, išvykome, o pakeliui dar trumpam stabtelėjome prie, deja, dar nerestauruoto, bet, panašu, buvus ne mažiau didingo, Alančių dvaro.

Lietuvių kalbos mokytoja V. Šlapšinskienė

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ VAIKŲ IŠVYKA Į LDK VALDOVŲ RŪMUS

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ VAIKŲ IŠVYKA Į LDK VALDOVŲ RŪMUS

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai