Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
LKNUC mokytojų ir moksleivių komanda – Erasmus+ projekto Lenkijoje dalyvė

Š. m. balandžio 24 – gegužės 1 d. dešimt LKNUC mokinių kartu su pedagogais R. Vyšniūniene  ir V. Burkausku bei lietuvių gestų k. vertėja A. Terese pagal tarptautinį Erasmus + projektą ,,Don‘t si to be fit“  buvo išvykę į Lenkiją. Netoli Zakopanės esančioje Poronino  vietovėje vyko Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos sutrikusios klausos mokinių bei girdinčių jų bendraamžių, norinčių susipažinti su gestų kalba bendros projektinės veiklos. Pagrindiniai projekto  tikslai bei uždaviniai – skatinti sveiką, aktyvią  jaunuolių gyvenseną; pagilinti jų žinias apie sveiką mitybą; integruoti kurčius ir girdinčius jaunuolius, dalyvaujant bendruose sporto renginiuose; diskutuoti apie kurtumo stereotipus ir barjerus bei rasti būdus jiems pašalinti.

Pagrindinės projekto veiklos – darbas mišriose grupėse apie sveiką gyvenseną, mitybą, fizinį aktyvumą, kurčiojo stereotipus ir barjerus girdinčiųjų visuomenėje; sportinės veiklos; gestų kalbos mokymasis; video filmų kūrimas. Po pusryčių prasidėjusios veiklos trukdavo visą dieną, kuomet vyko  komandos formavimo žaidimai, įvairios užduotys apie sveikai mitybą, fizinį pajėgumą. Teko mišriose komandose ir video siužetus filmuoti, ir pagaminti bei pristatyti savo patiekalus, ir plakatus piešti, ir debatuose apie kurtumo stereotipus bei barjerus diskutuoti. Kadangi didelis dėmesys buvo skirtas fiziniam aktyvumui, LKNUC komanda kopė daugiau nei 10 km link didžiausio ir ketvirto pagal gylį ežero Tatrų kalnuose ,,Morsjke oko“. Ežeras telkšo 1395 m aukštyje Rybi Potoko slėnyje, kuris patenka į Tatrų nacionalinio parko teritoriją. Taip pat – dalyvauti virš 40 km dviračių žygyje nuo Novyj Targ miestelio iki Slovakijos sienos ir atgal. Per lietų teko maudytis karštuose baseinuose po atviru dangumi, o kai kuriems LKNUC komandos nariams – net sraunioje, ledinėje kalnų upėje. Projektinių veiklų metu vyko ir įvairios sportinės varžybos. Savaitė prabėgo nepastebimai – tiek intensyviai ir produktyviai gyvenome šio projekto laikotarpiu!

Bendravimas tarptautiniame projekte  ,Don‘t sit to be fit“ vyko anglų ir lenkų kalbomis su kiekvienos šalies vertimu į savo gestų kalbą. LKNUC komanda pasirodė išties vieninga, kūrybinga ir išradinga. Mūsų mokiniams tarptautinio bendrabūvio patirtis pagilino analitinio ir kūrybinio mąstymo, gebėjimas spręsti problemas,  komunikavimo, lyderiavimo ir komandinio darbo kompetencijas. Įvairios kūrybinės užduotys, naudojant naujausias inovatyvias technologijas (įvairi medžiaga Facebook‘e sukurtai projekto grupei, taip pat ir video filmai) leido jaunuoliams pasitikrinti kompiuterinio raštingumo,  iniciatyvumo kompetencijas.

R. Vyšniūnienė

V. Burkauskas

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas