LKNUC mokiniai minėjo Laisvės gynimo 25-metį

LKNUC mokiniai minėjo Laisvės gynimo 25-metį

Prabėgo lygiai 25 metai nuo tragiškų sausio 13 dienos įvykių Vilniuje. Jau 25 metus šią dieną minime kaip Laisvės gynėjų dieną. Š. m. sausio 13-oji LKNUC prasidėjo akcijomis „Atmintis gyva, nes liudija“ (prie kurios LKNUC prisijungė 2009 metais) ir „Neužmirštuolės žiedas“ – naujos akcijos, prie kurios prisijungta šiemet. Su „Neužmirštuolės“ žiedais atlapuose mokiniai rinkosi klasėse, kur, kaip ir kasmet, sausio 13-osios rytą, klasių languose dešimčiai minučių uždegamos atminties žvakutės. Visa pirma pamoka buvo skirta 1991 m. sausio įvykiams prisiminti. Džiugu, kad šiais metais pirmą kartą prie šios akcijos prisijungė ir mūsų Centro patys mažiausieji – darželinukai, kurie, auklėtojų padedami, uždegė atminties žvakutes.

Į antrą pamoką visus Lietuvos mokyklų mokinius pakvietė speciali LRT paruošta laida „Pamoka Laisvei“. Likus kelioms minutėms iki pamokos pradžios, mokiniai tylos minute pagerbė žuvusius Laisvės gynėjus. „Pamokos laisvei“ metu mokiniams buvo priminti istoriniai įvykiai nuo 1990 m. kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, iki 1991 m. rugpjūčio mėn., kuomet, po Maskvos pučo, Lietuvos nepriklausomybė buvo pripažinta visame pasaulyje. Filme, įterpiant dokumentinius kadrus, buvo subtiliai papasakota apie Sausio 13-osios nakties įvykius, tuomet žmonių išgyventus jausmus. Ši pamoka privertė susimąstyti, ką kiekvienam individualiai reiškia Laisvė, Tėvynė. Laidą „Pamoka Laisvei“ į gestų kalbą vertė lietuvių gestų kalbos vertėja I. Lemešiūtė.

Vėliau 2, 3 ir 4 klasių mokiniai su mokytojomis K. Šilaikiene ir L. Skrodenyte vyko stebėti Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos iškilmingą paradą, o 5a, 5b, 6 ir I gimn. klasių mokiniai, drauge su mokytojomis G. Eidėniene, A. Jurele, V. Jankūniene ir socialine pedagoge R. Rusovičiūte, vyko į Antakalnio kapines, kur uždegė žvakutes ant Sausio 13-os naktį žuvusių gynėjų kapų. Tuo pat metu, pagerbti Laisvės gynėjus, atvyko Lietuvos ir Vilniaus miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas, buvęs Vilniaus meras, Artūras Zuokas ir buvęs LR Aukščiausios Tarybos pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, meno, muzikos ir kultūros istorikas, profesorius Vytautas Landsbergis, kuris mielai sutiko nusifotografuoti su mūsų Centro mokiniais.

Socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

PREVENCINĖ PAMOKĖLĖ „ŠVARIOS RANKYTĖS“

PREVENCINĖ PAMOKĖLĖ „ŠVARIOS RANKYTĖS“

MOKINIAMS NETRADICINĖ PAMOKA „VISAVERTĖ IR SVEIKA MITYBA“

MOKINIAMS NETRADICINĖ PAMOKA „VISAVERTĖ IR SVEIKA MITYBA“

NETRADICINĖ PAMOKA „LAIKYSENOS SUTRIKIMŲ PREVENCIJA“ 5-8 KLASIŲ MOKINIMAS

NETRADICINĖ PAMOKA „LAIKYSENOS SUTRIKIMŲ PREVENCIJA“ 5-8 KLASIŲ MOKINIMAS

PREVENCINĖ PAMOKA 5-8, I-II GIMN. KLASIŲ MOKINIAMS

PREVENCINĖ PAMOKA 5-8, I-II GIMN. KLASIŲ MOKINIAMS

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai