Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
LKNUC mokiniai minėjo Laisvės gynimo 25-metį

Prabėgo lygiai 25 metai nuo tragiškų sausio 13 dienos įvykių Vilniuje. Jau 25 metus šią dieną minime kaip Laisvės gynėjų dieną. Š. m. sausio 13-oji LKNUC prasidėjo akcijomis „Atmintis gyva, nes liudija“ (prie kurios LKNUC prisijungė 2009 metais) ir „Neužmirštuolės žiedas“ – naujos akcijos, prie kurios prisijungta šiemet. Su „Neužmirštuolės“ žiedais atlapuose mokiniai rinkosi klasėse, kur, kaip ir kasmet, sausio 13-osios rytą, klasių languose dešimčiai minučių uždegamos atminties žvakutės. Visa pirma pamoka buvo skirta 1991 m. sausio įvykiams prisiminti. Džiugu, kad šiais metais pirmą kartą prie šios akcijos prisijungė ir mūsų Centro patys mažiausieji – darželinukai, kurie, auklėtojų padedami, uždegė atminties žvakutes.

Į antrą pamoką visus Lietuvos mokyklų mokinius pakvietė speciali LRT paruošta laida „Pamoka Laisvei“. Likus kelioms minutėms iki pamokos pradžios, mokiniai tylos minute pagerbė žuvusius Laisvės gynėjus. „Pamokos laisvei“ metu mokiniams buvo priminti istoriniai įvykiai nuo 1990 m. kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, iki 1991 m. rugpjūčio mėn., kuomet, po Maskvos pučo, Lietuvos nepriklausomybė buvo pripažinta visame pasaulyje. Filme, įterpiant dokumentinius kadrus, buvo subtiliai papasakota apie Sausio 13-osios nakties įvykius, tuomet žmonių išgyventus jausmus. Ši pamoka privertė susimąstyti, ką kiekvienam individualiai reiškia Laisvė, Tėvynė. Laidą „Pamoka Laisvei“ į gestų kalbą vertė lietuvių gestų kalbos vertėja I. Lemešiūtė.

Vėliau 2, 3 ir 4 klasių mokiniai su mokytojomis K. Šilaikiene ir L. Skrodenyte vyko stebėti Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos iškilmingą paradą, o 5a, 5b, 6 ir I gimn. klasių mokiniai, drauge su mokytojomis G. Eidėniene, A. Jurele, V. Jankūniene ir socialine pedagoge R. Rusovičiūte, vyko į Antakalnio kapines, kur uždegė žvakutes ant Sausio 13-os naktį žuvusių gynėjų kapų. Tuo pat metu, pagerbti Laisvės gynėjus, atvyko Lietuvos ir Vilniaus miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas, buvęs Vilniaus meras, Artūras Zuokas ir buvęs LR Aukščiausios Tarybos pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, meno, muzikos ir kultūros istorikas, profesorius Vytautas Landsbergis, kuris mielai sutiko nusifotografuoti su mūsų Centro mokiniais.

Socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas