LKNUC mokiniai dalyvavo projekte „Svajonės-kelionės“

Šių metų pavasarį Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre apsilankiusi VŠĮ „Shenet“ iniciatorė Vaidilutė Eičienė pasiūlė Centro mokiniams ir mokytojams, kartu su kitomis neįgaliųjų ugdymo įstaigomis, dalyvauti socialiniame projekte „Svajonės-kelionės“. Projekto tikslas – padėti plėtoti neįgalių vaikų socializacijos galimybes, tobulinant jų socialines kompetencijas per meno terapiją, socialinių įgūdžių ugdymą, meno pažinimo ir kūrybiškumo veiklas. Šią idėją į Lietuvą atvežė JAV gyvenanti keramikė Sonata Kazimieraitienė, ten įgyvendinusi ne vieną panašų projektą.

Sumanymas buvo įgyvendinamas keliais etapais. Balandžio mėnesį mūsų Centro mokiniai, vadovaujami mokytojos Jūros Seniut piešė savo svajonių keliones. Visų ugdymo įstaigų mokinių nupieštus darbus peržiūrėjo profesionali dailininkė ir pagal juos sukūrė kompoziciją keramikiniam pano. Vasarą, birželio mėnesį, keli mūsų Centro mokiniai – Rūta, Beata, Aistė, Danielius ir Silvestras, lydimi mokytojos Ritos Nausėdienės, Dailės akademijos keramikos studijoje lipdė ir spalvino angobu atskiras keramikines detales.

Iš visų vaikų darbelių su S. Kazimieraitienės ir kitų Dailės akademijos darbuotojų pagalba gimė keramikos pano-mozaika „Svajonės-kelionės“ vandeniu, žeme, oru. Jis buvo sumontuotas generalinio rėmėjo pasiūlytoje erdvėje – Vilniaus geležinkelių stoties centrinėje salėje.

Ten, į pano atidarymo šventę, spalio 12 dieną, buvo pakviesti projekto dalyviai. Po iškilmingų sveikinimo kalbų visi dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti saldumynais ir arbata. Vėliau mokiniai galėjo pasirinkti pramogą – ekskursiją po geležinkelio muziejų arba pasivažinėjimą traukinuku iki oro uosto.

Kai užeisite į Vilniaus geležinkelio stoties centrinę salę, pažiūrėkite kairėn, aukštyn ir pamatysite tris gražius kvadratinius keramikinius pano, kuriuose sudėtos ir mūsų mokinių svajonės, mintys, viltys, rankų ir širdžių šiluma.

Technologijų mokytoja R. Nausėdienė

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRO EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS LKNUC MOKINIAMS

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

UŽGAVĖNĖS – TRADICINĖ ŠVENTĖ

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

Bendra metodinė diena su ,,Atgajos“ spec. mokyklos kolegomis

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

TARPTAUTINIS ETWINNING PROJEKTAS „CHRISTMAS MAGIC“ BAIGĖSI

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai