Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Literatūrinė ekskursija į Anykščius

Gegužės 20 d. LKNUC 5–8 ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai vyko į Anykščius, į literatūrinę ekskursiją, lydimi mokytojų M. Pošiūtės-Žebelienės, V. Šlapšinskienės, A. Jurelės, G. Eidėnienės ir R. Rusovičiūtės.

Pirmiausia buvo sustota prie lietuvių rašytojo Jono Biliūno kapo – Laimės žiburio, tuomet apžiūrėtas Puntuko akmuo ir ant jo iškalti „Lituanikos“ lėktuvo pilotų bareljefai, parkas prie Puntuko.

Vėliau keliavome į Niūronis – rašytojo Jono Biliūno tėviškę / memorialinį muziejų. Muziejaus darbuotoja papasakojo mokiniams apie Jono Biliūną: apie kūrėjo vaikystę, mokslus, literatūrinį palikimą, ligą ir ankstyvą mirtį, apie tai, kaip J. Biliūnas mylėjo gimtąsias apylinkes. J. Biliūnas mirė Lenkijoje, ten ir buvo palaidotas, ir tik po 50 metų perlaidotas Anykščiuose.

Aplankę J. Biliūno muziejų, pietavome, o po pietų keliavome į Anykščių bažnyčią ir lipome į patį bažnyčios viršų, į apžvalgos aikštelę: 33 metrų aukštyje atsiveria visas Anykščių miesto ir apylinkių grožis.

Nepaisant to, kad popiet lynojo, mokiniai su dideliu noru lipo ir į Kalitos kalną, kur yra įrengta vasaros rogučių trasa. Pasivažinėjimas vasaros rogutėmis visiems praskaidrino nuotaiką ir labai patiko.

Anykščiai – unikalus Lietuvos miestelis: nedidelis, bet itin turtingas kultūriniais, istoriniais objektais. Tikimės, kad literatūrinė ekskursiją į Anykščius įsimins visiems mūsų mokyklos mokiniams, o ypač – mūsų centro abiturientams, kuriems ši ekskursija – jau paskutinė mokyklinė ekskursija.

Lietuvių kalbos mokytoja M. Pošiūtė-Žebelienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas