Kovo mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Kovo mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Pareng.-4 kl. mokiniams netradicinės pamokos vyko LKNUC bibliotekoje. Mokiniai apžiūrėjo knygų saugyklą, sužinojo kaip ir kur saugomos knygos, tvarkomi vadovėliai, vaikiškos knygelės, apžiūrėjo naujausias bibliotekos knygeles, sužinojo, ką reikia daryti, jei nori pasiimti knygelę iš bibliotekos.

5a ir 7a klasių mokiniai, lydimi pedagogų G. Eidėnienės, I. Narkevičienės, S. Hacking, L. Petrausko ir gestų k. vertėjo D. Padkamario, stebėjo edukacinę pamokėlę KGB genocido aukų muziejuje. Mokiniai apžiūrėjo KGB vidaus kalėjimą, jiems buvo papasakota apie ten kalintų žmonių buitį, patirtas kančias. Apžiūrėjo patalpą, kurioje vykdant mirties nuosprendį, buvo nužudyta daugiau, kaip tūkstantis nuteistųjų.

Vėliau edukacinė veikla buvo tęsiama Karo technikos ir transporto muziejuje,  kuriame eksponuojami daugiau nei šimtas Lietuvos kariuomenės technikos pavyzdžių (pirmieji jūrų kateriai, karo laivų ginkluotė, tankai ir kita karinė technika), atspindinčių laikotarpį nuo 1990 metų.

5b, 6 ir 7b klasių mokiniai, kartu su anglų kalbos mokytoja V. Jankūniene ir lietuvių kalbos mokytoja A. Jurele, pamokas netradicinėse erdvėse pradėjo netradiciškai – pirmiausia pramogomis, o vėliau edukacija. Vaikai pramogavo ant Akropolio ledo. Tai nebuvo tik pramoga, nes mokiniai sustiprino draugiškumo jausmą, išmoko padėti vieni kitiems, džiaugtis sėkmėmis, nuraminti dėl nesėkmių. Mokytojos džiaugėsi matydamos vaikų veiduose tikras, nuoširdžias šypsenas, švytinčias akis. Pasportavę visi ėjo pasistiprinti į kavinę „CAN CAN pizza“, kurioje valgė picas ir gėrė sultis.

Pasistiprinę keliavo į „Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų“, kuriame vyko edukacinis užsiėmimas „Liaudies pasakos lėlių teatre“. Muziejuje susipažino su lėlių teatro istorija, jų valdymo būdais. Gidė sekė lietuvių liaudies pasaką „Jaučio trobelė“. Po to vaikai pasiskirstė vaidmenimis, gavo lėles marionetes ir patys puikiai, kaip tikri aktoriai, suvaidino šią pasaką. Šios pamokos netradicinėse erdvėse mokiniams ir mokytojoms labai patiko.

8, I gimn. ir IIa gimn. klasės neformalių veiklų dienos dalį praleido Valdovų rūmuose. Čia jiems buvo pristatyti keturi rūmų aukštai (nulinis, pirmas, antras ir trečias) ir pagrindiniai eksponatai juose. Akcentuota, kokie senovėje buvo gaminami papuošalai, aksesuarai, kaip atrodė avalynė. Į muziejų mokinius lydėjo lietuvių kalbos mokytojos Irena Laužaitytė, Milda Pošiūtė-Žebelienė ir Centro vertėja Ieva Lemešiūtė. Po  ekskursijos  Valdovų rūmuose 8 ir I gimn. klasių mokiniai su  dailės mokytoja J. Seniut nuėjo pėsčiomis į visai netoliese esantį Vilniaus Universitetą. Perėję  pirmąjį kiemą, pavadintą M. K. Sarbievijaus vardu, užėjo į Lituanistikos centrą II aukšte ir grožėjosi dailininko Petro Repšio (g. 1940 m. ) sukurta kelių dalių freska ,,Metų laikai“. P. Repšys ją tapė nuo 1974 iki 1984 metų. Freskos nutapytos ant sienų, kolonų, lubų skliautų. Šiose freskose vaizduojamos senovės lietuvių įvairios  darbų, apeigų, žaidimų, švenčių  scenos. Vienoje freskoje pavaizduota, kaip aukojamas ožys: keli vyrai stumia ožį į duobę, kurioje laukia alkanas vilkas, kitoje freskoje – Užgavėnių scena, matosi daug veikėjų su įvairiomis kaukėmis (giltinė su dalgiu, gandras ir kt.). Žaisminga freskos dalis, kur jaunimas su raiščiais ant akių žaidžia ,,aklą vištą“…

IIb gimnazijos klasės mokiniai kartu su klasės vadove S. Barčiene ir geografijos mokytoja A. Aušiūriene apsilankė Gamtos tyrimų instituto mineralų muziejuje. Mokiniai iš arčiau pamatė Lietuvos ir pasaulio naudingąsias iškasenas, fosilijas ir nežemiškos kilmės uolienas – meteoritus ir kt. Žiūrėdami į gausius uolienų pavyzdžius, mokiniai prisiminė kaip per pamokas mokėsi apie gamtinius išteklius, pakartojo jų ūkinį panaudojimą. Prisiminė ir per biologijos pamokas įgytas žinias apie organizmų evoliuciją, ekologines problemas. Tačiau labiausiai mokinių dėmesį patraukė spalvingiausia ir įdomiausia muziejaus eksponatų dalis – mineralai. Tai smaragdai, ametistai, rubinai, opalai, turkiai, agatai, kalnų krištolai – iš Uralo, Šri Lankos, Birmos, Turkijos, Afganistano, Grenlandijos ir kt. šalių. Mokiniai įgijo daug naudingų ir vertingų žinių.

III, IVa ir IVb gimnazijos klasių mokiniai, kartu su informacinių technologijų mokytoja J. Drazdauskiene, socialine pedagoge R. Rusovičiūte ir lietuvių k. mokytoja V. Šlapšinskiene lankėsi ITC (Švietimo informacinių technologijų centre), kur vyko Saugesnio interneto jaunimo forumo VI susitikimo veiksmo savaitės „Be patyčių“ seminaras SIJF ir mūsų Centro mokiniams. Pranešimus skaitė ir veiklas organizavo ITC darbuotojai: N. Ignatova, J. Drazdauskienė, A. Dirvonskienė, LKNUC socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė, psichologijos studentė A. Sirevičiūtė, „Vaikų linijos“ psichologė J. S. Jasiulionė. Mokiniai aktyviai ir noriai dalyvavo seminaro veiklose, žaidimuose, diskusijose apie elektronines patyčias, pavojus, tykančius internete. Taip pat kartu su SIJF nariais iš girdinčiųjų mokyklų pristatinėjo ir aptarinėjo darbų grupelėse rezultatus.

VASARIO 12 D. – NETRADICINIŲ PAMOKŲ DIENA

VASARIO 12 D. – NETRADICINIŲ PAMOKŲ DIENA

ETIKOS PAMOKA KITAIP: „HOLOKAUSTAS LIETUVOJE“ KAUNO IX FORTE

ETIKOS PAMOKA KITAIP: „HOLOKAUSTAS LIETUVOJE“ KAUNO IX FORTE

Lapkričio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

Lapkričio mėnesio pamokos netradicinėse aplinkose

SPALIO MĖN. PAMOKOS NETRADICINĖSE APLINKOSE

SPALIO MĖN. PAMOKOS NETRADICINĖSE APLINKOSE

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai