Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Konferencija „Klausk tėčio ir (ar) mamos: kaip pasirengti lytiniam švietimui namuose“

Š. m. spalio 1 d. LKNUC pedagogės M. Pošiūtė-Žebelienė ir R. Rusovičiūtė dalyvavo Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos konferencijoje „Klausk tėčio ir (ar) mamos: kaip pasirengti lytiniam švietimui namuose“.

2015 m. pabaigoje sujungus Rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo ir Sveikatos ugdymo programas  buvo parengtas naujas Rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo programos projektas. Šis projektas vis dar kelia diskusijas, yra tobulinamas ir pildomas. Švietimo ir mokslo ministerijos suburtos darbo grupės ir net patys jos rengėjai nežino, kaip atrodys galutinis variantas bei kokie specialistai dėstys šią programą bendrojo ugdymo įstaigose. Šios programos paskirtis – išugdyti įgūdžius, kurie padėtų formuotis vertybinėms nuostatoms apie pagarbius žmonių tarpusavio santykius, meilę, šeimą, tinkamu metu suteiktų žinių apie lytiškumo aspektus,  kontraceptikus, požiūrį į save ir į savo kūną. Kai kurios temos turėtų būti aptariamos atskirai su berniukais ir mergaitėmis, kitos – tik individualiai arba kartu su tėvais. Ši programa galėtų tapti ir prevencija smurtui, seksualiniams nusikaltimams. Programoje yra įvardintos dvi sąvokos, kurios skamba panašiai, bet skiriasi esminiai jų akcentai – tai lytiškumo ugdymas ir lytinis švietimas. Lytiškumo ugdymas yra kur kas platesnė disciplina, visų pirma orientuota į vertybes, asmenybės ugdymą, rizikingo elgesio vengimą. T. y. į pirminę prevenciją. O lytinis švietimas labiau orientuotas į „techninę pusę“ – rizikingos elgsenos pasekmių mažinimą, taigi į antrinę prevenciją.

Kol vyksta diskusijos, vaikų lytiškumo ugdymas vyksta šeimoje bei mokykloje integruojant jį į biologijos ir etikos pamokas. Šiandien tėvams (ir pedagogams) yra parengta nauja ir vertinga metodinė priemonė Europos šalims, kuri padės lytiškai ugdyti 10–14 metų amžiaus paauglius. Ši metodinė medžiaga parengta partnerystės tarp Socialinio darbo universiteto (Vokietija), socialiniuose tyrimuose besispecializuojančios organizacijos (Austrija) ir keturių Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių lytinio ugdymo ir LPI prevencijos srityje (Italija, Danija, Lietuva, Latvija) dėka. Visa medžiaga (metodinis vadovas, E-mokymas, video medžiaga) sukurta taip, kad ja galima būtų naudotis savarankiškai. Ši interneto platforma bus aktyvi 2016–2019 metais, vėliau visa medžiaga pasitarnaus kuriant 30 valandų Grundtvig programos kursą ta pačia tema.

Nuoroda į priemonę: www.askproject.eu

Socialinė pedagogė R. Rusovičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja M. Pošiūtė-Žebelienė

20161001_1406580

 

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas