Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Kalėdinė šventė LKNUC darbuotojams ir jų vaikams

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro darbuotojai ir jų vaikai gruodžio 27 d. buvo sukviesti į Kalėdinę šventę. Šventė prasidėjo su Kalėdų senelio padėjėjų – nykštukių prisistatymu. Jos nerimavo, kad salėje niekur nėra Kalėdų senelio, tačiau perdavė Kalėdų senelio laišką. Perskaičius laišką, vaikai buvo pakviesti paruošti vaidinimą, kurį pristatys Kalėdų seneliui. Vyko nuoširdi ir linksma repeticija pagal pasakos „Dangus griūna“ scenarijų. Po repeticijos atėjo metas ieškoti Kalėdų senelio ir jį atvesti į salę. Atvedus Kalėdų senelį, visų laukė staigmena – Kalėdų senelis buvo kurčias!

Kalėdų senelis aiškia ir vaizdinga gestų kalba papasakojo apie save, pamokė svarbiausių gestų. Vaikai sužinojo, kad gali bendrauti su kurčiu Kalėdų seneliu, padedant gestų kalbos vertėjams. Negana to, ir keli nykštukai buvo kurti – tai žadino vaikų smalsumą ir vaikai bandė ieškoti būdų, kaip su nykštukais bendrauti.

Šventė neprailgo ir vaikai nenuobodžiavo nei trumpam – žaidimai sekė vienas po kito. Kalėdų senelis stebėjo vaikų pasirodymus, sveikino laimėjusius žaidimų rungtis. Žaisti buvo kviečiami ir tėveliai – jie galėjo ne tik padėti mažiems vaikams, bet ir prisijungti prie jų. Po žaidimų išaušo laukiamiausia akimirka – kalėdinių dovanėlių dalinimas! Vaikai turėjo trumpai pristatyti save Kalėdų seneliui, kas moka – pasakė eilėraščius. Buvo smagu, kad kai kurie vaikai mokėjo pirštų abėcėlę (daktilę) ir galėjo prisistatyti be gestų kalbos vertėjo pagalbos.

Šis renginys – ne tik šiltas ir smagus pasibuvimas drauge, bet ir tolerancijos, integracijos pamoka. Vaikai sužinojo, kad Kalėdų senelis gali būti ir kurčias, o kurtieji vaikai turi šiek tiek kitokius žaidimus, tačiau lygiai taip pat švenčia Kalėdas.

 

 

                                                                             Indrė Mikalauskaitė ir Ada Zabulionytė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas