„Įvairialypė mūsų Lietuva“

„Įvairialypė mūsų Lietuva“

2015 m. balandžio 15 d. LKNUC įvyko įspūdingas projekto „Įvairialypė mūsų Lietuva“ renginys, kurį vedė anglų kalbos mokytoja J. Naimavičiūtė-Skuolienė ir gestų kalbos mokytoja S. Hacking. Renginiui mokiniai, mokytojai ir auklėtojai ruošėsi iš anksto. Pirmiausia kiekviena klasė turėjo pasirinkti tautą, gyvenančią Lietuvoje. Pradinių klasių mokiniai buvo lietuviais, 5-okai – ukrainiečiais, 6a ir 6b klasės – karaimais, 7/8 klasės – baltarusiai, Ia gimnazijos klasė – čigonais, Ib gimnazijos klasė – žydais, II gimnazijos klasė – rusais, IIIa ir IIIb gimnazijos klasės – lenkais, IV gimnazijos klasė – latviais.

Klasėms reikėjo rinkti informaciją apie pasirinktą tautą ir padaryti pateiktį. Pateiktyje turėjo matytis statistinės, istorinės žinios apie tautą, tautos tradicijos ir papročiai, žymūs tos tautos žmonės, nusipelnę Lietuvai, tautosaka, įdomybės, anekdotai apie tautą. Visos klasės pasistengė rengdamos pateiktis, sužinojome labai daug įdomios informacijos apie lietuvius, ukrainiečius, karaimus, baltarusius, čigonus, žydus, rusus, lenkus ir latvius, gyvenančius Lietuvoje.

Taip pat reikėjo paruošti bent vieną tos tautos tradicinį patiekalą ir gražiai apipavidalinti stalą. Tradiciniais patiekalais buvo vaišinami kaimynai, sėdintys kairėje. Ko tik nebuvo ant stalų: ir pačių mokinių keptų pyragėlių su įvairiausiais įdarais, ir sausainių, ir lašinių, ir kibinų, ir sumuštinių su silke… Akys raibo nuo valgių gausos.

Labiausiai intriguojanti renginio dalis – kiekvienos klasės paruošta staigmena. Pradinių klasių mokiniai, apsirengę tautiniais drabužiais, deklamavo eilėraštį ir šoko klumpakojį. 5 klasės mokiniai šoko „ukrainietišką“ šokį, kurį paruošė mokytoja U. Valickaitė. Mergaitės ir mokytojos buvo pasipuošusios pačių pasidarytomis gėlių karūnomis, mokytojos apisrengusios autentiškus ukrainietiškus marškinius. 6a klasės mokinės Goda ir Jelizaveta buvo apsirengusios autentiškais karaimiškais švarkeliais, kurie vadinami Kyrcha, užsidėjusios karaimiškas kepures. Karolis pats pasidarė karaimišką kepurę, vadinamą Fes. Jų staigmena – iliustruotos karaimiškos mįslės. 7/8 klasių mokiniai, apsirengę baltarusių tautiniais drabužiais, minė mįsles, sakė patarles. Ia gimnazijos klasės „čigoniškai“ apsirengę mokiniai kartu su klasės vadovu puikiai vaidino situacijas iš čigonų gyvenimo. Ib gimnazijos klasės mokiniai, papasakoję apie žydų tautą, patikrino, ar susikaupę buvo sėdintieji salėje – jie uždavinėjo klausimus, o teisingai atsakiusieji, iš žydiškai apsirengusio Daniel, gavo po pinigėlį. II gimnazijos klasės staigmena – anekdotai, kuriuos pasakojo rusų tautiniais drabužiais apsirengęs Genadij. IIIa ir IIIb gimnazijos klasių mokinių staigmena – dviejų „lenkių“, Rūtos ir Ingridos, pokalbis, žinoma, lenkų kalba. IV gimnazijos klasei atstovavo tik trys vaikinai (Paulius, Linas ir Lukas), bet jie buvo nepakartojami: improvizuoti latviški šokiai ir tinkamai parinktas anekdotas visus sužavėjo.

Apdovanojimai. Visos klasės buvo įvertintos – gavo padėkos raštus už dalyvavimą projekte. Už labiausiai patikusią pateiktį, staigmeną, ir gražiausiai apipavidalintą stalą balsavo ne tik komisijos nariai, bet ir kiekviena klasė. Geriausios pateikties nominaciją laimėjo ukrainiečiai (5 klasė). Geriausios staigmenos ir gražiausio stalo – čigonai (Ia gimnazijos klasė).

„Įvairialypė mūsų Lietuva“ daug teigiamų emocijų ir naudingų žinių suteikusi netradicinė pamoka. Tokių pamokų metu įgijama neįkainojama patirtis. Tikėkimės, kad tokių pamokų LKNUC vis daugės.

Ačiū organizatoriams ir dalyviams.

 

BAIGIAMOJO PROJEKTO „MOKYKLOS TAKAIS 2“ PRISTATYMAS

BAIGIAMOJO PROJEKTO „MOKYKLOS TAKAIS 2“ PRISTATYMAS

Kuriame modernią ir jaukią mokymosi aplinką!

Projekto „Sveika gyvensena“ baigiamasis renginys

TARPMOKYKLINIS GERUMO PROJEKTAS

No Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Archyvai