Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Išvyka į Medininkus

Gegužės 18 d. 5a, b ir 6 klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis G. Eidėniene ir A. Jurele vyko į Medininkus. Buvo aplankytos 5 labai įdomios vietos: VSAT kinologijos centras, Medininkų memorialas, Vilniaus rinktinės Padvarionių užkarda, Aukštojo kalnas ir Medininkų pilis.

Labiausiai mokiniams patiko VSAT kinologijos centre. Tik atvykę mokiniai susipažino su vos dviejų mėnesių kalaite – Saga. Vaikai glostė šuniuką, klausinėjo įvairių klausimų. Vėliau VSAT kinologė mokiniams labai įdomiai papasakojo apie kinologų darbo ypatumus, dresuojamus šunis. Mokiniai sužinojo, kad šunys atrenkami labai kruopščiai, ištiriant jų genealogiją, sveikatos duomenis. Kinologijos centre dirba trijų veislių šunys – vokiečių bei belgų aviganiai ir labradoro retriveriai. Šunys mokomi aptikti automobilių slėptuves ir juose gabenamą alkoholio, sprogmenų ar narkotikų kontrabandą. Šuniukai pradedami dresuoti nuo dviejų mėnesių. Į „pensiją“ šunys išleidžiami nuo 10 metų, nes susilpnėja jų klausa, rega, atsiranda sveikatos problemų. Kinologijos centre yra įrengti voljerai šunims, bet dažniausiai šunys gyvena ir pramogauja su juos dresuojančiais kinologais. Kinologei pasakojant vaikams kilo daug klausimų, į visus kinologė gana išsamiai atsakė. Sužinoję apie šunis mokiniai keliavo apžiūrėti patalpų ir įrangos, reikalingos dresavimui. Apžiūrėjo šunų mokomąją klasę, šunų dušinę, medicininės apžiūros patalpą, pasimatavo dresavimui skirtais drabužiais. Įdomiausia dalis buvo lauke – ten mokiniai galėjo pažaisti su vokiečių aviganiu Nemo ir labradoro retriveriu.

Padėkoję kinologei vykome į Medininkų memorialą. Atvykę pamatėme po stikliniu gaubtu stovintį senovinį vagonėlį, o šalia – memorialą su septyniais kryžiais ir medinį paminklą – rūpintojėlį su 7 skylėmis ir 1 skylės žyme – simbolizuojantį 7 žuvusius ir 1 išlikusį gyvą. Memorialo viduje majoras A. Mangevičius papasakojo apie tragiškus 1991 m. liepos 31 – osios įvykius:  tą dieną įsiveržė sovietų ypatingosios paskirties milicijos būrio OMON smogikai ir nužudė septynis ten dirbusius policijos ir muitinės darbuotojus. Vienintelis gyvas liko muitinės pareigūnas Tomas Šernas. Visi žuvusieji palaidoti Antakalnio kapinėse.

Vėliau vykome į Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardą. Ten buvo galima apžiūrėti pasieniečių darbo ir poilsio aplinką, darbo „įrankius“ (įvairius ginklus, naktinio matymo žiūronus, šalmus), technines priemones ir kitą įrangą. Labiausiai mokiniams įsiminė kalėjimas ir majoro A. Mangevičiaus kabinetas. Išėjus į lauką laukė staigmena – majoras A. Mangevičius kiekvieną pavėžino pasieniečių keturračiu.

Laimingi išvykome prie Aukštojo kalno. Ten užlipome į apžvalgos bokštą. Apžiūrėjome apylinkes ir keliavome toliau.

Paskutinė aplankyta vieta – Medininkų pilis. Ten pasitikęs gidas leido mokiniams pasidairyti lauke. Po to visi ėjome į pilį. Pilis – plotu didžiausia gardinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos pilis. 27 metrų aukščio pilies bokšte yra įkurtas muziejus, kuriame įrengtos keturios ekspozicijų salės. Apsilankėme visuose 5 pilies aukštuose, užlipome ant stogo. Pilyje sužinojome be galo daug įdomios, naudingos informacijos, kuria mokiniai žadėjo pasinaudoti per istorijos pamokas.

Pavargę, bet labai laimingi grįžome į LKNUC. Kitą dieną per kalbos ugdymo pamokas buvo aptartos visos išvykoje aplankytos vietos, pasidalinta įspūdžiais ir iliustruota.

Medininkai išties labai įdomi vieta. Tikrai rekomenduojame ten apsilankyti.

Lietuvių kalbos mokytoja A. Jurelė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas