Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Išvyka į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną

Gegužės 19 d. IIb, III, IVa, b gimnazijos klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis L. Šližiene, V. Gelašvili, gestų kalbos vertėja I. Lemešiūte bei Vilniaus kolegijos studentėmis lankėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione, kur buvo rengiama atvirų durų diena, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti.

Su kariuomene ir savo tarnybos specifika mus supažindino Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės bei Specialiųjų operacijų pajėgų kariai. Renginio metu buvo demonstruojama Lietuvos kariuomenės ginkluotė, technika, ryšio priemonės ir technika, mes susipažinome su kario ekipuote, maskuote, galėjome pasimokyti veiksmų su ginklu ir kaip jį laikyti stovint garbės sargyboje. Stebėjome parodomąsias Garbės sargybos kuopos ir Lietuvos kariuomenės orkestro programas, taip pat Garbės sargybos kuopos žvalgų pademonstruotą pasalą priešo transporto priemonei su įspūdingais garso, ugnies ir dūmų efektais. Susipažinome ne tik su šiuolaikine kariuomene, bet ir pamatėme, kaip atrodė elitinis XIV amžiaus karys: Garbės sargybos kuopos kariai demonstravo jo aprangą, ginklus, skydus, šarvus, šalmus ir kitas atkurtos autentiškos aprangos detales.

Atvirų durų dienos šventėje batalione dalyvavo ir su Lietuvos kariuomene bendradarbiaujantys Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VRM) padaliniai: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (toliau – PAGD) ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba (toliau – VSAT). PAGD atstovai iš Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos III komandos pristatė savo techniką, ekipuotę. VSAT pareigūnai pristatė turimus ginklus, ekipuotę, įvairias savo atsakingoje tarnyboje naudojamas priemones. VSAT kinologai surengė pasirodymą su tarnybiniais šunimis, pademonstruodami įvairius šunų veiksmus pagal komandas, naudojamas tarnybos metu sulaikant pažeidėjus.

Viešnagei baigiantis visi renginio svečiai tradiciškai buvo vaišinami vadinamąja kareiviška koše ir arbata.

Auklėtoja L. Šližienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas