Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
IŠVYKA Į KURŠIŲ NERIJĄ IR NIDĄ

Jau keleri metai LKNUC bendruomenės tradicija mokslo metų pabaigoje suorganizuoti tolimesnę pažintinę išvyką mokiniams. Šiais metais mokiniams buvo pasiūlyta dviejų dienų poilsinė-pažintinė kelionė į Kuršių neriją ir Nidą, kurią suorganizavo pedagogės M. Pošiūtė-Žebelienė ir R. Rusovičiūtė.

Daliai mokinių, vykusiai į šią išvyką, kelionės išlaidas apmokėjo LKNUC. Už šią paramą mokiniams, dėkojame centro direktorei G. Lepeškienei.  

                      Pirma pirmosios ekskursijos dienos stotelė – Klaipėdos miestas. Mokiniai supažindinti su Klaipėdos miesto istorija,  aplankyta pagrindinė Teatro aikštė, pasivaikščiojome Danės krantine, pamatėme istorinį Meridianą, undinėlę, kaminkrėtį, paminklą vieningai Lietuvai. Persikėlę į Smiltynę, vykome į Lietuvos jūrų muziejų ir delfinariumą, kur stebėjome įspūdingą delfinų pasirodymą, aplankėme atnaujintą Jūrų muziejų, kuriame vienas iš įspūdingiausių objektų – kupolinis akvariumas-tunelis. Vėliau prasidėjo ekskursija Kuršių nerijoje. Nuo Smiltynės pajudėjome į Juodkrantę, kur apėjome Raganų kalną, pasigrožėjome medinių skulptūrų įvairumu, vėliau grįžome į krantinę, kur matėme laikinas smėlio skulptūras. Tada važiavome kormoranų kolonijos link. Įrengtoje aikštelėje stebėjome didžiausią bei seniausią šių paukščių perimvietę Lietuvoje. Toliau keliavome į Naglių gamtos rezervatą, kuris garsėja pilkosiomis arba kitaip vadinamomis mirusiomis kopomis. Šiose kopose buvo užpustyti senieji žvejų kaimeliai, kurie iki šiol dunkso giliai po smėliu. Tuomet vykome į Nidoje esančią Parnidžio kopą, ant kurios yra pastatytas saulės laikrodis. Nuo apžvalgos aikštelės galėjome matyti ir šalia esančios kaimyninės valstybės teritoriją. Vakarop atvykome į Nidą ir apsistojome viešbutyje „Nidos banga“, kuris visai šalia Kuršių marių. Likusį vakaro laiką skyrėme pasigrožėti Kuršių marių prieplauka, pakrante, molais, taip pat skubėjome pasisveikinti su Baltijos jūra, palydėti besileidžiančios saulės ir išsimaudyti. Taip baigėsi pirmoji ekskursijos diena.

Antrą ekskursijos dieną pradėjome žvalgydami Nidos miestelį ir objektus jame: Nidos laivų uostą, krantinę, skulptūras, gintaro muziejų. 9 val. ryte Nidos krantinėje mūsų jau laukė laivo „Austėja“ kapitonas, taigi sulipę į laivą, buvome plukdomi Kuršių mariomis ir galėjome iš arčiau apžiūrėti gyvąsias ir mirusias kopas, pakrantės augmeniją, Nidos miesto panoramą. Po pasiplaukiojimo skubėjome į Žvejo sodybą, Tomo Mano memorialinį muziejų. Prie pat Tomo Mano namo yra nuostabi apžvalginė aikštelė, paties Tomo Mano pavadinta šveicarišku vaizdeliu, kur atsiveria nepakartojamas vaizdas – Kuršių marių horizontai. Vėliau dar kartą stabtelėjome prie jūros, nusimaudę vykome prie kelto ir važiavome Ventės rago link. Pakeliui į Ventės ragą, sustojome Drevernoje, kurioje taip pat įkurta prieplauka nedideliems laiveliams ir pastatytas apžvalgos bokštas. Pasigrožėję Kuršių marių ir apylinkių vaizdais nuo Drevernos bokšto, keliavome į Ventės rago ornitologijos stotį. Čia sužinojome, kaip žieduojami paukščiai, aplankėme centro ekspoziciją bei užlipome į Ventės rago švyturį.

Kuršių nerija – viena gražiausių Lietuvos vietų, salelė tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros, pasižyminti išraiškingomis, vėjo nuglostytomis smėlio kopomis, kurios visuomet saugosi žmogaus žingsnių… Džiaugiamės savo akimis  pamatę ir patyrinėję šį nuostabų Lietuvos kampelį, taip pat mokinių nuoširdumu, organizuotumu ir teigiama energija. Įspūdžiai ir nuotraukos išliks ilgam, ne vieną iš mūsų Nida šauksis dar ir dar kartą sugrįžti… Taigi gražiai apibendrinę mokslo metus, visiems linkime smagių ir saugių vasaros atostogų!

M. Pošiūtė-Žebelienė,

R. Rusovičiūtė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas