Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Išvyka į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC)

Š. m. kovo 9 dieną IIb, III ir IVa, b gimnazijos klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis L. Šližiene, V. Gelašvili bei gestų kalbos vertėja I. Lemešiūte lankėsi Bendrajame pagalbos centre.

Pirmiausia mus pasitiko Vilniaus skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Riaubienė, kuri supažindino su skubios pagalbos numerio 112 paskirtimi. Mums vaizdžiai ir išsamiai buvo paaiškinta, kokiu telefono numeriu, kada ir kokiais atvejais galima kviesti skubią pagalbą, o kokiais atvejais nereikėtų trukdyti pareigūnų. Vėliau lankėmės BPC operatorių salėje, kur galėjome susipažinti su operatorių darbu ir jų naudojama įranga, stebėti, kaip priimami skambučiai ir registruojami pranešimai. Labai naudinga ir įdomu buvo čia pat išbandyti kaip veikia specialiai kurtiesiems bei kalbos sutrikimų turintiems žmonėms sukurta mobilioji aplikacija „GPIS 112“, kurią įdiegus į išmanųjį telefoną ar planšetę su Android arba iOS operacine sistema, galima ne tik gyvai susirašinėti su BPC operatoriumi dėl pagalbos suteikimo, bet ir nustatyti tikslią pagalbos prašančiojo buvimo vietą. Apie šią galimybę kurčiajam išsikviesti skubią pagalbą be girdinčiųjų tarpininkavimo mokiniai iki šiol nebuvo girdėję. Be to, programėlės naudotojai gali gauti visus gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos pranešimus apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją. Kaip veikia mobilioji aplikacija vaizdžiai pademonstravo vyriausioji specialistė Birutė Riaubienė. Iš operatorių salės mes pakilome į poilsio zoną, kur darbuotojai leidžia savo pertraukėles: pietauja, ilsisi, bendrauja…

Po viešnagės Bendrajame pagalbos centre keliavome į šalia įsikūrusią Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ąją komandą, kur mūsų laukė pažintis su ugniagesių gelbėtojų darbu. Čia taip pat įspūdžių netrūko: mokiniai galėjo apžiūrėti ir išbandyti sporto salėje esančius treniruoklius, patekti į gelbėtojų poilsio zoną, iš kurios nusileido vamzdžiu į mašinų garažą. Taip pat mokiniai turėjo galimybę įlipti į ugniagesių gelbėtojų automobilius, pasimatuoti jų kostiumus ar užsidėti naro įrangą, pakilnoti sunkius ugniagesių darbo įrankius.

Laikas viešnagėje neprailgo, mokiniai noriai uždavinėjo klausimus tiek ugniagesiams, tiek BPC darbuotojams, domėjosi, kur  ir kieka laiko reikia mokytis norint dirbti tokius darbus, ar tai sunkus darbas, kada jie miega ir pan.

Dėkojame Bendrojo pagalbos centro bei Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ąjai komandai už malonų priėmimą.

Auklėtoja L. Šližienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas