Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Girdutė Lepeškienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Ekskursija į Literatūrinį Aleksandro Puškino muziejų

2014 metais birželio mėnesį minimos 215-osios rusų poeto klasiko Aleksandro Puškino gimimo metinės. Aptarus romantizmo epochos ypatumus, šios epochos autorius bei Aleksandro Puškino gyvenimo ir kūrybos sąsajas su Lietuva ir konkrečiai – Vilniumi, LKNUC lietuvių kalbos mokytojos 2014 m. vasario 19 d. suorganizavo ekskursiją I–IV gimnazijos klasių mokiniams į Literatūrinį Aleksandro Puškino muziejų, kuris yra įkurtas buvusiame poeto Aleksandro Puškino sūnaus Grigorijaus Puškino ir jo sutuoktinės Varvaros Melnikovos-Moškovos šeimos Markučių dvaro gyvenamajame name.Muziejaus ansamblį sudaro 1868 m. pastatytas Markučių dvaro sodybos centrinis gyvenamasis namas (dabar Literatūrinio A. Puškino muziejaus pastatas), šeimyninės Grigorijaus ir Varvaros Puškinų kapinaitės ir 1906 m. pastatyta Šv. Varvaros koplyčia. Ansamblį papildo ir Markučių parką puošia skulptoriaus B. Vyšniausko ir architekto V. Nasvyčio 1955 sukurtas (1992 m. perkeltas iš Sereikiškių parko) paminklas poetui A. Puškinui.
Mokiniams buvo papasakota Grigorijaus ir Varvaros šeimos istorija bei aptartos Aleksandro Puškino sąsajos su Lietuva. Nors pats poetas Aleksandras Puškinas nesilankė nei Lietuvoje, nei Vilniuje, tačiau poetą su Lietuva sieja biografiniai ir literatūriniai ryšiai. Biografinius ryšius atspindi faktas, kad čia, Vilniuje, susituokė ir gyveno jaunesnysis poeto sūnus Grijorijus ir jo sutuoktinė Varvara, jie čia, dabartinėje muziejaus teritorijoje, ir palaidoti. Įdomus ir literatūrinis ryšys – LKNUC IV g. klasės mokiniai jau buvo skaitę romantizmo epochos rašytojo Aleksandro Puškino kūrinio „Caro negras“ fragmentus, kurio pagrindinis veikėjas – rusų caro numylėtinis ir globotinis Ibrahimas. Manoma, kad šio personažo prototipas – tai Aleksandro Puškino prosenelis Ibrahimas Hanibalas, kurį caras Petras I pakrikštijo Lietuvoje, Vilniuje, Piatnickajos cerkvėje.
Muziejuje ir jam priklausančioje teritorijoje lankytis itin smagu šiltuoju metų laiku – atsiveria įspūdingi Markučių parko vaizdai, galima apeiti tvenkinius, pasigrožėti nuo Markučių parko atsiveriančiu Vilniaus kraštovaizdžiu. Jei ketinate aplankyti memorialinio muziejaus vidaus patalpas, rekomenduotume ekskursijas organizuoti nedidelėms mokinių grupėms, nes ekspozicijų salės – Grigorijaus kabinetas, biblioteka, A. Puškino kampelis, svetainė, biliardinė, valgomasis ir svečių kambarys – tikrai nedidelės, kamerinės.
Apžiūrėti muziejaus vidaus patalpas ir visus čia esančius eksponatus galima ir virtualiai: http://www.vilniausmuziejai.lt/a_puskinas/virtuali_ekspozicija/index.htm

LKNUC lietuvių kalbos mokytoja M. Pošiūtė-Žebelienė

 • Renginių kalendorius
 • KONKURSAS LIETUVOS KURČIŲJŲ IR NEPRIGIRDINČIŲJŲ UGDYMO CENTRO DIREKTORIAUS PAREIGOMS EITI
 • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
 • Pamokų laikas
 • Atostogos
 • Bendradarbiavimas
 • Pirštų abėcėlė
 • PARAMA gimnazijai (2% GMP)
 • VAIKŲ MAITINIMO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS
 • PREVENCINĖS PROGRAMOS
 • SVARBI INFORMACIJA TĖVAMS
 • PAGALBĄ TEIKIANČIOS ORGANIZACIJOS LIETUVOJE
 • TURTO NUOMOS KONKURSAS

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2019 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas