Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Edukacinė veikla „Mados vėjai“ Taikomosios dailės muziejuje: mados istorija nuo XVIII a. iki pokario mūsų 7-8 klasės mokiniams

Vasario 11 d. 7-8 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Mados vėjai“, kuri vyko Taikomosios dailės muziejuje (Vilniuje). Mokiniai supažindinti su Europos mados istorija pradedant XVIII a. ketvirtuoju dešimtmečiu ir baigiant XX a. pokario mada (po Pirmojo pasaulinio karo).

Pirmoje edukacinės veiklos dalyje mokiniams buvo pristatyti parodos „Trys mados šimtmečiai“ eksponatai – scenografo, interjero dizainerio, mados istoriko, meno kritiko ir kolekcininko Aleksandro Vasiljevo sukaupti drabužių komplektai. Gidas įdomiai pasakojo, kodėl kinta mada. Mados pokyčius labiausiai įtakoja karai. Mokinius sudomino tai, kad to meto madoje puošniai atrodė ne tik moterys, bet ir vyrai: perukai, nupudruoti veidai, ant veido klijuojamos „musytės“ (lipdukai), trumpos vyrų kelnės ir baltos kojinės, puošnios moterų suknelės ir korsetai. Žiūrint į to meto portretus, sunku suprasti, ką matome – vyrą ar moterį. Į korsetus ir sukneles vaikystėje spraudžiamos ne tik mergaitės, bet ir berniukai tam, kad jie augtų tokie pat švelnūs, kad judesiai būtų minkšti, plastiški. Todėl to meto aukštuomenės vyrų vaidmenys kontrastingi: jie ir atidūs, švelnus džentelmenai, mokantys šokti, palaikyti kompaniją damai, jie ir kovotojai, karų vadai bei šalių valdovai, mokantys valdyti ginklą, dalyvaujantys mūšiuose. Po informacinės ekskursijos mokiniai dalyvavo antroje edukacinės veiklos dalyje – muziejaus dailininkės padedami, dekoravo medines sagas.

Į muziejų mokinius lydėjo lietuvių kalbos mokytoja Milda Pošiūtė-Žebelienė, 7-8 klasės vadovė Rasa Rusovičiūtė, klasės auklėtoja Regina Janulytė, vertėjavo Anželika Nikelė.

Lietuvių k. mokytoja M. Pošiūtė-Žebelienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas