Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
„Atomas pasaulio istorijoje“

2015 m. gruodžio 10 d. LKNUC pamokos vyko netradiciškai. Mūsų Centro mokytojai, reaguodami į pasaulyje vykstančius neramumus (Krymas, Ukraina, Islamo valstybės teroras, įvykiai Paryžiuje), nutarė Advento metu atkreipti mokinių dėmesį į tai, kaip svarbu išsaugoti taiką. Buvo pasinaudota istorijos mokytojos R. Kumštytės, anglų kalbos mokytojos J. Naimavičiūtės-Skuolienės ir fizikos mokytojos I. Narkevičienės idėja pravesti renginį tema – „Atomas pasaulio istorijoje“. Tokia tema pasirinkta todėl, kad šiemet suėjo 70 metų nuo pirmosios atominės bombos sukūrimo, išbandymo ir žiauraus pritaikymo suniokojant Hirosimos ir Nagasakio miestus Japonijoje.

Istorijos mokytojos Renatos Kumštytės iniciatyva renginiui ruoštasi beveik mėnesį. Kas savaitę istorijos kabinete rinkdavosi mokytojai, dirbantys 7–IV gimnazijos klasėse, ir siūlydavo idėjas, plano pakeitimus, mokinių veiklų vietas, derino galutinio rezultato pristatymo scenarijus.

Pagrindinis renginio akcentas – dvylikametės japonų mergaitės, Sadako Sasaki, istorija. Tragedija ir Viltis išsaugoti Pasaulyje Taiką išlankstant 1000 popierinių gervių. Kitas akcentas – sužinoti kas yra atomas? Kur slypi jo energija? Kaip šią milžinišką energiją pritaikyti taikiems poreikiams?

Renginys prasidėjo 8 val. aktų salėje mokytojos R. Kumštytės parengtu pranešimu ir dokumentiniu filmu apie antrojo pasaulinio karo pabaigą Japonijoje. Po pranešimo pedagogai su savo mokiniais išsiskirstė po visą Centrą, kad atliktų įvairias užduotis:

7a,b klasių mokiniai rengė pateiktį apie Sadako Sasaki, lankstė popierines gerves, kūrė palinkėjimų (vilčių) plakatą. Darbui vadovavo I. Laužaitytė, G. Eidėnienė, V. Šlapšinskienė.

8–I gimnazijos klasių mokiniai taip pat lankstė popierines gerves, aptarė Sadako Sasaki istoriją, nagrinėjo origami GERVĖ simbolio reikšmę, peržiūrėjo edukacinius filmukus apie atomą, parengė plakatus apie atomo sudėtį. Darbui vadovavo M. Pošiūtė-Žebelienė, R. Rusovičiūtė, R. Nausėdienė, A. Aušiūrienė, A. Mitkus, B. Oganauskienė.

IIa,b gimnazijos klasių mokiniai kartu su mokytoja I. Šilaikiene peržiūrėjo ir aptarė filmus apie radiacijos poveikį gyviesiems organizmams, pagamino plakatus apie radiaciją ir mutacijas.
Informacinių technologijų kabinete padedant mokytojoms J. Drazdauskienei ir I. Narkevičienei buvo parengtos pateiktys: „Atomo viduje“, „Grandininės branduolinės reakcijos“, „A. Einšteinas ir atominė bomba“, „Atomas ne priešas, o draugas“.

III gimnazijos klasė Gestų kalbos kabinete kartu su mokytojomis S. Hacking ir V. Šlapšinskiene rašė Taikos palinkėjimus lietuvių kalba ir atliko vertimą į lietuvių gestų kalbą. Vertimas buvo filmuojamas. Vėliau, po pertraukos, mokiniai nuo lietuvių kalbos perėjo prie anglų ir kartu su mokytojomis V. Jankūniene, J. Barisevičiene, J. Naimavičiūte-Skuoliene nagrinėjo tekstą „The story of Sadako Sasaki “ ir sukūrė iliustraciją tekstui.

IVa gimnazijos klasė kartu su mokytojomis R. Nausėdiene, A. Aušiūriene, J. Seniut išlankstė daugybę popierinių gervių.

IVb gimnazijos klasė kartu su mokytoja J. Naimavičiūte-Skuoliene repetavo etiudą pagal Guns and Roses dainą „Civil War“. Etiudas buvo atliekamas lietuvių gestų kalba ir šnekamąja anglų kalba.

IVa,b gimnazijos klasės, po pertrauko,s susijungė ir kartu su mokytojomis S. Hacking, R. Kumštyte parengė pateiktis ir mini vaidinimą „Kelionė į Černobylį“ pagal straipsnių ciklą „Savanoriai į Černobylį“.

Kai klasės, atlikusios savo užduotis, 12 val., vėl susirinko Aktų salėje, rado stovintį nudžiūvusį medį – Mirties simbolį. Bet šiam simboliui neteko ilgai egzistuoti. Mokiniai ant medžio kabino popierines gerves su palinkėjimais įvairiomis kalbomis. Medis greitai tapo Taikos ir Vilties simboliu.

Po to vyko mokinių sukurtų plakatų, pateikčių, filmuotų palinkėjimų, mini vaidinimų pristatymas.
Stebint mokinius, negalima nepasidžiaugti jų entuziazmu, nuoširdumu ir dideliu susidomėjimu tuo, ką jie veikė. Abejingų šiai veiklai nebuvo.

Taip gerai pavykusio renginio nebūtų buvę be nuoširdaus mokytojų darbo, be jų paaukoto laisvalaikio. Ačiū kolegos! Kartu mes JĖGA!

Fizikos mokytoja I. Narkevičienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas